Національний екологічний центр України оголошує конкурс журналістських матеріалів на тему «За лаштунками “мирного атому”». Переможець у кожні з трьох номінацій отримає грошовий приз у сумі 7000 грн.

Конкурс проводиться з нагоди річниці Чорнобильської трагедії та має на меті привернути увагу до наслідків атомної катастрофи, а також до викликів і проблем сучасної атомної енергетики в Україні і світі, а також до можливих безпечних альтернатив.

Перевага в конкурсі буде надаватися матеріалам, у яких один із акцентів був на досвіді інших країн та глобальних трендах.

Для участі в конкурсі необхідно надіслати посилання на опубліковані матеріали на електронну скриньку press AT necu.org.ua до 20 травня включно із зазначенням “Конкурс” в темі листа.

Правила конкурсу

 1. На конкурс «За лаштунками “мирного атому”» (далі — Конкурс) приймаються статті, подкасти та відеосюжети українською або російською мовами, на теми: висвітлення наслідків Чорнобильської катастрофи та потреби їх подолання; сучасні проблеми та виклики атомної енергетики в Україні і світі; сталі альтернативи атомній енергетиці.
 2. Участь у Конкурсі можуть брати журналісти всіх видів українських ЗМІ.
 3. Конкурс має такі номінації, відповідно до тем, які можуть бути висвітлені в конкурсних матеріалах:
  • Висвітлення наслідків Чорнобильської катастрофи;
  • Сучасні проблеми та виклики атомної енергетики;
  • Сталі альтернативи атомній енергетиці.
 4. Обсяг текстових матеріалів, що прийматимуться до участі в конкурсі – від 3 тис. До 12 тис. друкованих знаків (з пробілами). Для подкастів та відеосюжетів обмеження відсутні.
 5. До Конкурсу приймаються матеріали, опубліковані у ЗМІ з 1 квітня по 15 травня 2017 року. Посилання на матеріали або скановані копії друкованих текстів необхідно надіслати на адресу press@necu.org.ua з позначкою “Конкурс” до 20 травня 2017 року. Також у листі потрібно вказати прізвище та ім’я автора та його місце роботи.
 6. Результати Конкурсу визначає журі, до складу якого входитимуть екологи, енергетики та журналісти.
 7. Роботи, подані до участі у Конкурсі, не рецензуються, організатори Конкурсу не вестимуть листування з авторами щодо змісту текстів.
 8. Переможці в кожній з номінацій отримають грошову винагороду у сумі 7000 грн.
 9. Перевага в конкурсі буде надаватися матеріалам, у яких один із акцентів був на досвіді інших країн та глобальних трендах.
 10. У випадку, якщо у певній номінації, на думку журі Конкурсу, не буде журналістського матеріалу, достойного нагороди, організатори не будуть нагороджувати у цій номінації жодного учасника.
 11. Надсилаючи роботи для участі в Конкурсі, учасники надають «Національному екологічному центру України» право на публікацію надісланого тексту на партнерських сайтах із зазначенням автора та ЗМІ-першоджерела. Учасник, за потреби, бере на себе узгодження републікації з редакцією-правовласником.
 12. Про підсумки Конкурсу буде оголошено не пізніше 1 червня 2017 року на сайті Національного екологічного центру України.