17 квітня в Маріїнському парку відбувалось святкування міжнародного Дня Землі. Під час екологічної акції активісти природоохоронних організацій помітили, як біля «моста кохання» два невідомих чоловіка обрізають крила голубам і пропонують перехожим сфотографуватися на пам’ять з птахами за гроші. Птахи при цьому вже не можуть літати.

Такі дії є порушенням закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

А саме, у ст. 25 стверджується «Використання тварин у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля з метою отримання прибутку допускається за наявності дозволу на таку діяльність, що видається центральним органом виконавчої влади з питань ветеринарної медицини. При поводженні з тваринами під час проведення спортивних, видовищних заходів, відео- та фотозйомок не допускається заподіяння їм травмувань, болю, знівечення, їх загибель». Також у ст. 30 стверджується, ще необхідне «надання дозволу на використання тварин у спортивних, видовищних заходах, фото- та відеозйомках, при організації розваг». В законі говориться: «винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом».

Жорстоке поводження з птахами відбувалось на очах у перехожих, в тому числі дітей. «Багато людей просто проходило повз і робили вигляд, що не помічали цього. Але, насамперед, дуже прикро, що діти, які гуляли парком, могли споглядати таку картину. Прикро, що ще знаходяться люди, які здатні робити такі вчинки» – говорить одна з активісток НЕЦУ.

Порушення помітили учасники Дня Землі та зробили зауваження фотографам. На прохання екологів не завдавати шкоди птахам були отримані грубі відповіді. Активістки НЕЦУ викликали міліцію.

На виклик екологів приїхала патрульна служба, яка затримала обох незнайомців з голубами.

«Продавці послуг з фотографування з голубами точно не чекали, що ми викличемо міліцію, але дивитися на таке і не робити жодних дій ми не могли» – каже друга активістка НЕЦУ.

Як повідомили в Печерському відділі охорони при Державній службі охорони при РУГУ МВС України в м. Києві, після затримання був складений адміністративний протокол, порушники були відпущені.

Природоохоронці нагадують про неприпустимість жорстокого поводження із тваринами і заборону фотографування з дикими тваринами. В разі виявлення таких порушень, просимо звертатись до міліції (102).

За більш детальною інформацією звертатися:

Василюк Олексій
Національний екологічний центр України
+38 097 1000 473.