Фотовиставка "Погляд на Гранітно-степове ПобужжяВ Україні лишилося зовсім небагато місць, де зберігається наша природна і культурна спадщина, де ще живуть сотні видів рідкісних рослин і тварин, яких немає більше ніде в Європі. I поміж ними єдиний куточок, де унікальність природного заповідника доповнює фантастичні мальовничі пейзажі, козацькі могили, останні на Землі справжні козацькі пороги у природному каньйоні Південного Бугу, а найбільший з них – Ґард. Це Гранітно-степове Побужжя — земля на Миколаївщині вздовж долини Південного Бугу, де виходить на поверхню Український кристалічний щит, де Лісостеп переходить в Степ і де стояла Буго-Ґардова паланка — останній осідок Війська Запорозького.

Сьогодні, як ніколи, над цими унікальними й святими місцями нависла загроза наруги і знищення: за-для сумнівних економічних вигод тут побудували гідроакумулюючу станцію — Ташлицьку ГАЕС. Внаслідок цього будівництва природне середовище України зазнало величезних втрат. Води Олександрівського водосховища затопили Ґардовий острів — давню фортецю українського православ’я — і останні козацькі пороги, що дали нашій історії славну назву Запорожжя, стали символом козацької волі, звитяги, прагнення до державної незалежності України.

Куратор виставки:
Ігор Сіренко.

Виставка працюватиме від 16 жовтня до 16 листопада 2013 р. у приміщенні читального залу ф-ту кібернетики (кім. 25) з 9:30 до 14:30 у будні дні.

Офіційне відкриття – 16 жовтня о 14.00.

Вхід вільний.