eib

Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) оголосив про припинення своєї діяльності в Україні. Натомість Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) продовжує співпрацю та заявив, що «фокусуватиметься на роботі із приватним сектором».

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) вимагає від ЄБРР повного призупинення фінансових операцій в країні, зважаючи на тісні зв’язки між представниками бізнес-сектору та влади, дії якої спричинили безпрецедентне у новітній історії України криваве протистояння.

«Ми високо цінуємо таку рішучу позицію ЄІБ, – коментує Ірина Головко, координатор проектів CEE Bankwatch Network, мережі НУО, що стежить за діяльністю банків розвитку. – Це та позиція, яку ми б хотіли бачити і у інших міжнародних фінансових організацій, які співпрацюють з урядом України, адже жодна копійка донорських чи кредитних європейських грошей не має права потрапити на фінансування тих силових методів, які сьогодні застосовуються в Україні проти своїх громадян».

Водночас ЄБРР зробив значно стриманішу заяву. Банк не припиняє свою роботу в Україні, проте уже протягом останніх трьох тижнів фокусується на роботі із приватними, а не державними компаніями.

«ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україну, його мандатом є сприяння переходу країни до демократії та ринкової економіки», – переконаний Юрій Урбанський, директор НЕЦУ. За словами експерта, банк має вплив і зобов’язаний його застосувати. Зокрема, припинити видачу траншів по будь-яких проектах та роботу над новими, допоки ситуація у країні не стабілізується, використовувати свої зв’язки в урядових структурах і вимагати негайного припинення застосування урядом силових методів несумісних із демократичними принципами.

НЕЦУ разом із європейськими колегами із CEE Bankwatch Network звернулися до президента ЄБРР із листом, закликаючи до рішучих санкцій з боку банку.

Текст листа:

Appeal to the EBRD to freeze Ukrainian projects until government allows for a peaceful resolution of the current crisis in the country

Більше інформації ви можете дізнатися за наступними контактами:
Електронна пошта: iryna@bankwatch.org, urbik@necu.org.ua
Skype: iryna.holovko, urbiku