В рамках реалізації проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння реалізації європейських вимог до розвитку гідроенергетики в країнах Східної Європи»

26 липня в м. Баку відбудеться національний семінар «Екосистемний підхід до гідроенергетики: перспективи впровадження в Азербайджані». Місце проведення, готель Бульвар Сайд, конференц-зал, ул. Аяза Ісмаїлова, 3. Початок о 9:30.

Організатори: Азербайджанське орнітологічне товариство і Національний екологічний центр України, за підтримки Європейського Союзу та Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства.

 Негативний вплив об’єктів гідроенергетики на річки привертає увагу широкої громадськості. Організації громадянського суспільства послідовно виступають за впровадження об’єктивної оцінки впливу гідроелектростанцій на довкілля. При цьому наголошується на впровадженні екосистемного підходу та обліку екосистемних послуг як при прийнятті рішень щодо розвитку гідроенергетики, так і при експлуатації гідроенергетичних об’єктів. Екосистемний підхід дозволить приймати екологічно виправдані і соціально прийнятні рішення не тільки в межах окремо взятої країни, а й сприятиме формуванню справедливого транскордонної співпраці в управлінні водними басейнами.

Метою проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння виконанню європейських вимог до розвитку до розвитку гідроенергетики в країнах Східного партнерства» є сприяння реалізації процедур СЕО і ОВНС, передбачених горизонтальними директивами ЄС та відповідними конвенціями, сторонами яких є держави Східного партнерства, для обґрунтованої можливості реалізації планів, програм і проектів в області гідроенергетики, просування екосистемного підходу до розвитку гідроенергетики і комплексного управління водними ресурсами.

English version