Національний екологічний центр України (НЕЦУ), у співпраці з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України проводить у м. Києві 13 березня 2006 р. в готельному комплексі „Турист” міжнародну конференцію “Формування Національної екологічної мережі України у контексті формування Всеєвропейської екологічної мережі”.

Конференція проводиться за підтримки Офісу програм МСОП для країн Центральної Європи (м. Варшава, Польща) в рамках виконання міжнародного проекту „Підтримка розвитку Національної екологічної мережі України у рамках формування Всеєвропейської екологічної мережі. Задум та втілення у пілотній зоні” , підтриманого Урядом Королівства Нідерландів. Інформацію про проект можна отримати на сайті http://www.iucn-ce.org/econets/en/4.

Мета конференції – огляд стану виконання в Україні положень Закону України „Про екологічну мережу України” та Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000 – 2015 роки, можливих механізмів співпраці зацікавлених сторін, а також основних результатів згаданого проекту.

Початок конференції о 10-00.

Основні теми конференції:

 1. Про виконання Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки.
 2. Впровадження в Україні принципів формування Всеєвропейської екологічної мережі.
 3. Законодавче, економічне та адміністративне підґрунтя для створення Національної екологічної мережі.
 4. Про співпрацю зацікавлених сторін у питаннях формування екологічної мережі. Наукова та громадська підтримка процесів формування національної екологічної мережі у 2000-2005 рр.
 5. Впровадження проекту “Підтримка розвитку Національної екологічної мережі України у рамках формування Всеєвропейської екологічної мережі. Задум та втілення у пілотній зоні” на національному рівні.
 6. Основні елементи Національної екологічної мережі України.
 7. Методика формування регіональної екологічної мережі.
 8. Критерії вибору елементів екологічної мережі. Транскордонні аспекти та проблеми міжгалузевої та територіально-адміністративної взаємодії.
 9. База даних та індикативна мапа Національної екологічної мережі України.
 10. Впровадження проекту в пілотній зоні. Схема регіональної екологічної мережі Чернівецької області.
 11. Практична перевірка проекту Методики формування екологічної мережі на вибраній пробній території „Стрілецький Кут” (Чернівецька область).
 12. База даних та мапа екологічної мережі пілотної зони та вибраної пробної території.
 13. Практичні механізми співпраці зацікавлених сторін на рівні пілотної зони.

Контактні дані Оргкомітету: Віктор Мельничук, Марія Шуліма

Тел.: +380-44-238-62-60; факс +380-44-238-62-59

Ел. пошта: necu@i.kiev.ua; maria@necu.org.ua