22120497554_f49d766f72_o

Національний екологічний центр України вітає прийняття Верховною Радою законів «Про комерційний облік комунальних послуг» та «Про енергетичну ефективність будівель». Фахівці НЕЦУ та платформи “Реанімаційний Пакет Реформ” більше трьох років вимагали прийняття та допомагали у розробці цих законів. Тепер українці зможуть сплачувати справедливу вартість комунальних послуг, а марнотратному споживанню енергії в будівлях буде покладено край.

Прийнятий Закон «Про комерційний облік комунальних послуг» дасть змогу встановити у всіх будівлях країни лічильники тепла та води. Завдяки наявності приладів обліку та заходам енергоефективності українці перестануть платити за втрачене в мережах тепло та почнуть заощаджувати енергію в своїх домівках.

“Наявність обліку енергії є передумовою для заохочення втілення проектів підвищення енергоефективності будівель та подолання корупції в комунальній сфері. Після встановлення лічильників мешканці зможуть впливати на свої рахунки за опалення та гарячу воду, що допоможе зменшити їх, приблизно, на чверть. “, – коментує експерт Національного екологічного центру України Андрій Желєзний.

Ще один прийнятий Верховною Радою Закон «Про енергетичну ефективність будівель» запроваджує мінімальні вимоги з енергоефективності при будівництві та запустить в Україні систему сертифікації будівель за класами енергоспоживання. Сертифікат енергетичної ефективності дасть людям розуміння того, скільки енергії насправді витрачається, аби забезпечити комфортні умови перебування в будівлі та які заходи з енергоефективності потрібно втілити аби сплачувати за енергію менше.

Експерти також наголошують, що прийняті Верховною Радою закони є ключовими для забезпечення роботи Фонду енергоефективності, запуск якого – один з ключових пріоритетів в державі.

«Завдяки створенню Фонду енергоефективності для населення стане доступною фінансова підтримка від держави для впровадження заходів економії енергії. За наявності сертифікату енергетичної ефективності мешканці будинку зможуть отримати фінансове відшкодування з Фонду за виконані ними заходи з економії енергії”, – коментує експертка НЕЦУ з енергозберження Анна Шумейко.

Нагадаємо, що втіливши вказані закони Україна зможе виконати основні міжнародні зобов’язання перед Європейським Союзом та Енергетичним Співтовариством в напрямку реформи енергоефективності.

Контакти для додаткової інформації:
Прес-центр НЕЦУ
+38 (044) 362 32 18
press AT necu.org.ua