Європейський інвестиційних банк відкрив представництво у Києві та вже готовий інвестувати понад 1 млрд. євро.
Ця міжнародна фінансова установа вже працює над 9-ма інвестиційними проектами у сфері інфраструктури, енергетики, реконструкції мереж водопостачання.

“Наразі ми працюємо над проектами на загальну сумі 1 млрд. євро, але скільки саме ми зможемо надати Україні цього року залежатиме від того, як швидко будуть вестися переговорні процеси”, – каже віце-президент ЄІБ Єва Шрейбер.

“Це буде сприяти модернізації інфраструктури України в різних сферах енергетики і дорожнього та комунального господарств”, – каже заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

Водночас, екологічні організації України занепокоєні деякими проектами ЕІБ в Україні. В першу чергу, це стосується проекту будівництва південної магістралі на 750 кВ “Каховська – Приморська – Дніпровська ГАЕС – Хмельницька АЕС”. Фахівці ставлять під сумнів його користь для України.

“Кошти, які Україна отримає від продажу електроенергії для Європи не перекриє тих ризиків та коштів, які потрібно буде для виведення з експлуатації наших атомних електростанцій, та утилізації відходів від них”, – каже представник Національного екологічного центру України Владлена Марцинкевич.

Водночас, екологи підкреслюють необхідність використання інвестицій міжнародних організацій на енергоефективні та енергозберігаючі проекти, замість фінансування енергетичної інфраструктури, яка обслуговуватиме європейський попит.

Джерело: 24tv.ua