З 2008 року Національний екологічний центр України веде кампанію проти проїзду важкої техніки територіями природно-заповідного фонду, оскільки це надзвичайно шкодить природі та порушує законодавство України. Окрім проїзду водіїв, які мешкають поблизу заповідних територій, існує більша проблема: джипінг та трофі-рейди — змагання, під час яких водії джипів намагаються якомога швидше дістатися певних точок, що знаходяться в складних природних умовах. Організатори трофі-рейдів називають ці заходи “зеленим туризмом”, “видом спорту” та “спортивним хобі”, тим не менш, це руйнування природи – задля власного задоволення та відпочинку.

Незважаючи на наказ Міністерства природи, яким забороняється погоджувати проїзд автотранспорту на територіях природно-заповідного фонду (2010), організатори джипінг-турів часто нехтують узгодженням маршрутів із керівниками заповідників та національних парків, тож у парках про заплановані тури дізнаються від природоохоронців, і вже не мають часу щось змінити.

Тож для подолання проблеми проводення джипінг-рейдів на цінних природних територіях необхідний новий законодавчий акт, який би мав вагому юридичну силу.

Під час проведення кампанії “Проти джипінгу на територіях природно-заповідного фонду” Національний екологічний центр України ставить перед собою такі завдання:

  • зупинити проїзд джипів по територіях природно-заповідного фонду;
  • унеможливити погодження природоохоронними органами будь-яких заходів, пов’язаних з проїздом автотранспорту, який використовується для перегонів;
  • сприяти всебічному розголосу проблеми масового проведення перегонів на важкій автотехніці територіями природно-заповідного фонду.

Ми звертаємося до природоохоронних органів з проханням:

  • утриматись від погодження проведення заходів із залученням звуковідтворювальної техніки в сезон розмноження фауни (з квітня по липень включно) на територіях природно-заповідного;
  • утриматись від погодження проведення масових заходів, до яких залучена авто- та мототехніка (трофі, раллі, перегони) на територіях природно-заповідного фонду області (за винятком доріг загального користування).

Сайт кампанії: http://pryroda.in.ua/jeaping/