12 липня 2011, Київ. – Влаштовувати перегони на джипах потрібно якомога далі від цінних природних територій. Таку позицію екологів та громадськості висловив один з активістів кампанії проти проїзду джипів через заповідники Тарас Пушкар під час прес-конференції організаторів перегонів Ukraine Trophy 2011.

„Ми раді, що організатори змінили маршрут, завдяки чому знизився вплив на навколишнє середовище. Водночас перегони на джипах без негативного впливу на природу не можливі – через шум, скупчення машин та людей. Тому єдине правильне рішення – це проводити такі заходи подалі від цінних територій”, – заявив Тарас Пушкар.

Він додав, що незважаючи на деякі спроби організаторів внести екологічну складову у хід перегонів, шкода природі все одно наносилася. Зокрема, деякі учасники зривали кору дерев лебідками, мили машини в річках, викидали недопалки на стоянках та у лісах у пожежонебезпечний період, сильно шуміли.

Нагадаємо, з 2 по 7 липня відбулися перегони по бездоріжжю Ukraine Trophy 2011: з Києва до Шацьких озер рушили дві сотні джипів та квадроциклів. Спочатку організатори перегонів заявляли про те, що вони їхатимуть заповідниками, але після опору громадськості змінили маршрут в обхід заповідників. Тим не менш, учасники перегонів перетнули кілька заказників та два національних природних парки.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Тарас Пушкар,
Орггрупа кампанії проти проїзду джипів по заповідниках,
093 574 69 92
097 179 47 09