i-tour_independence

З 16 по 29 квітня команда з активістів та експертів проїхала містами України із просвітницьким туром «Енергонезалежність — наша спільна справа!». У Вінниці, Хмельницькому, Тернополі, Житомирі, Києві, Полтаві, Дніпродзержинську, Кременчуці та Черкасах відбулися інформаційні виставки, майстер-класи та лекції про енергоефективність.

«У кожному місті ми розказували мешканцям, як за допомогою реальних повсякденних кроків привести Україну до енергетичної незалежності. Під час спілкування відчувалося, що громадяни стурбовані підвищенням тарифів, тому наші поради щодо економії електроенергії, утеплення будинку та можливостей використання відновлювальних джерел були особливо актуальними, а люди – по-справжньому вдячні за інформацію. Для України ціна на газ та пальне завжди буде політичною, доки ми не станемо енергетично незалежними, адже ми є лідером серед країн Європи за неефективним використанням енергоресурсів, і тільки спільними зусиллями можна це змінити », — коментує координаторка туру, експерт Національного екологічного центру Марія Сторчило.

Infographics_outro2v

До події долучилися місцеві громадські організації енергетичного та екологічного спрямування. Учасники туру провели лекції за темою енергозбереження та зустрічі з представниками місцевої влади. Усе обладнання під час туру живилося від відновлювальних джерел енергії, без підключення до електромережі.

Інформаційний тур у цифрах:
13 днів
9 міст
16 активістів
2500 кілометрів
72 години музики від сонячних батарей
близько 10 тисяч публікацій для жителів міст
40 літрів сонячної кави
450 Вт*год енергії на велогенераторі
300 велоправ

Детальніший огляд та фотозвіти з місць подій можна знайти на сторінці туру у мережі Facebook.

Організатори туру:
група українських неурядових екологічних організацій, що входять до Робочої групи українських неурядових організацій з питання зміни клімату — НЕЦУ, УМКА, АВК, Екоклуб, Голос Природи, Еремурус, Зелена Хвиля) за фінансової підтримки міжнародних організацій UNDEF, EC, SSNC, NNV.
www.climategroup.org.ua

Дякуємо усім ЗМІ, за анонсування та висвітлення цієї ініціативи на місцевому та загальнонаціональному рівні та активну соціальну позицію. Ваша робота дуже важлива!

Контактна особа для ЗМІ, Київ:
Поліна Савченко
Тел: 063-785-03-03
savchenko.pauline AT gmail.com