Заплавний ліс урочища Бичок. Фото з сайту ukrainaincognita.com
Заплавний ліс урочища Бичок.
Фото з сайту ukrainaincognita.com

Представники ТОВ “АВЕСТА-БУД” планують вирубати 2,6 гектарів лісу в урочищі Бичок, яке належить до Голосіївського НПП та охороняється відповідно Закону України «Про природно-заповідний фонд». Про це повідомляють активісти Національного екологічного центру України.

На сьогодні дерева в урочищі Бичок вже помічені лісорубними мітками. Парк може втратити унікальний лісовий масив, представлений, зокрема, і віковими дубами.

ТОВ “АВЕСТА-БУД” обґрунтовує своє право користування заповідною земельною ділянкою рішенням Київради, ухваленим 2009 року з порушенням чинного законодавства.

«Так звані «підприємці» встигли заручитися ще і підтримкою Вищого господарського суду, що ухвалив відверто неправове рішення на користь лісорубів», – пояснює ситуацію активіст молодіжного відділення НЕЦУ Олександр Соколенко.

НЕЦУ звернувся до органів прокуратури та міської влади з вимогою вжити всі необхідні заходи для збереження заповідного лісу та покарання осіб, які свідомо вчинили дії, що можуть призвести до пошкодження об’єкту природно-заповідного фонду.

Також НЕЦУ закликає місцевих мешканців та водіїв, які користуються Столичним шосе, за перших ознак рубок лісу чи підготовки до цього (що може статися, найімовірніше, вночі) одразу викликати поліцію та, за можливості, чинити фізичний опір лісорубам.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олександр Соколенко
Молодіжне відділення Національного екологічного центру України
Тел.: 097 396 92 88