6-7 червня 2008 року в місті Бережани відбувся обласний навчально-практичний екологічний семінар на тему: „Роль громадськості у становленні та розвитку регіональної екологічної мережі у Тернопільській області”.

До участі в семінарі запросили представників громадських організацій – членів Громадської Ради при Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, науковців, державних та громадських інспекторів Держекоінспекції та представників Держуправління. Співорганізаторами даного заходу була Держекоінспекція та Екологічний клуб „Край”.

terseminar.jpgЗаходи відбувалися в рамках реалізації міжнародного екологічного проекту „Демократизація управління басейном річки Дністер: місцева влада, НУО та об’єднання, що працюють разом для трансграничної ріки, щоб подолати бідність і досягти стійкого (збалансованого) розвитку в басейні Дністра”. Даний проект здійснюється на лівій притоці Дністра в басейні річки Золота Липа, що знаходиться у трьох адміністративних областях – Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській. Саме ландшафти та біологічне різноманіття басейну Золотої Липи є унікальними і неповторними у регіональній екологічній мережі області. Наше спільне завдання – зберегти їх для нащадків.

Теоретична частина включала питання про розвиток та становлення регіональної екологічної мережі в Тернопільській області і зокрема на території Бережанського Опілля; про охорону природи, і особливо на об’єктах і територіях природно-заповідного фонду (далі ПЗФ); про роль органів місцевого самоврядування у справі охорони і збереження природних ресурсів району; про взаємодію між місцевою владою, громадськістю та Держекоінспекцією; про досвід діяльності Дністровської басейнової робочої групи Всеукраїнського об’єднання Українська річкова мережа та ін.

Практична частина семінару проходила на об’єктах і територіях ПЗФ району, а саме на територіях Бережанської міської ради, Нараївської, Рогачинської, Курянівської, Підвисоцької, Лапшинської, Жуківської, Надрічнянської, Урманської сільських рад. Нам вдалося відвідати 9 із 47 об’єктів ПЗФ району, місця зростання червонокнижних та регіональних рідкісних рослин, місцях існування рідкісних тварин. Під час виїзного засідання було зазначено про проблеми об’єктів ПЗФ та слабку інформованість населення про екологічні проблеми відповідних територій. Культурна програма включала відвідини історичних місць краю: Бережанського замку, Краснопущинського монастиря, Церкви Роксолани в с. Надрічне.

Під час семінару члени Громадської Ради при Держекоінспекції презентувала брошуру „Довідник неурядових організацій природоохоронного спрямування Тернопільської області”. Було зроблено анонс наступної брошури, яку готують активісти Громадської Ради для громадських екологічних інспекторів області.

Учасники навчально-практичного семінару дійшли висновку про те, що такі навчально-практичні семінари необхідно пропагувати і організовувати і в інших районах області. І найголовніше – лише спільними зусиллями усіх разом, можна досягти значного успіху у справі охорони довкілля.

Галина Проців,

Голова Ради Екологічного клубу „Край”,
Голова Громадської Ради при Державній
екологічній інспекції в Тернопільській області