12 березня 2011 року о 12:00 відбудеться відкриття фотовиставки на захист українських першоцвітів.

Організатори: науково-просвітницький відділ Київського зоопарку спільно з природоохоронними активістами Національного екологічного центру України та Дружини охорони природи м. Києва.

Акредитація журналістів на центральному вході до Київського зоопарку за редакційними посвідченнями.

Період з лютого до квітня екологи називають згубним для першоцвітів. У цей час на вулицях міст незаконно продаються ранні весняні квіти — підсніжники, сон-трава, проліски та шафрани, які занесені до Червоної книги України. Більш ніж 20 видів ранньоквітучих рослин можуть у найближчі роки зникнути в Україні, якщо не припиниться масове знищення весняних квітів до Дня Святого Валентина і 8 березня. Щорічно за лютий-березень в Україні знищується до 20 мільйонів першоцвітів: 60% підсніжників, 30% шафранів, 5% білоцвіту, 5% сон-трави, цикламенів Кузнєцова і пролісків.

З 2004 року у Києві розпочата активна боротьба з незаконним продажем першоцвітів. Її ведуть Дружина охорони природи міста Києва “Зелене майбутнє” та низка інших природоохоронних організацій спільно з працівниками МВС України.

Але всі зусилля природоохоронців будуть марними, якщо не зміниться ставлення до торгівлі підсніжниками в соціумі. Акція «Збережемо першоцвіти!» проводиться з метою знайти розуміння у потенційних покупців первоцвітів. Адже якщо зупинити попит – зникне й пропозиція. Пам’ятаймо: продаж-купівля первоцвітів – поза законом!

Відеосюжет ДОП «Зелене майбутнє» і СВЖ «Природа над усе» про операцію «Першоцвіт»
http://www.youtube.com/watch?v=8nFXo-9SNHY

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Анжеліка Комарова,
завідувач сектора по звязках з громадськістю Київського зоопарку,
067 583 70 89
е-mail: angelika.komarova at gmail.com.

Олег Андрос,
Дружина охорони природи міста Києва
Молодіжне відділення Національного екологічного центру України
097 502 75 51
е-mail: greenteremky at gmail.com.