Екосистемні послуги та гідроенергетика: пілотне застосування європейських інструментів у річкових басейнах річок країн Східного Партнерства: аналітичний документ / укладачі: Руслан Гаврилюк, Ольга Казанцева, Ілля Тромбіцький [та ін.]. – Кишинів: Еко-ТІРАС, 2021 (Типогр. “Арконтех”). – 68 с.

Укладачі аналітичного документу:

Руслан Гаврилюк, Національний екологічний центр України
Ольга Казанцева, Міжнародна асоціація охоронців річок “Еко-ТІРАС”, Молдова
Ілля Тромбіцький, Міжнародна асоціація охоронців річок “Еко-ТІРАС”, Молдова
Арам Габріелян, екологічна та культурна громадська організація “KHAZER”, Вірменія
Ельчин Султанов, Азербайджанське орнітологічне товариство, Азербайджан
Оксана Станкевич-Волосянчук, ГО “Екосфера”, Україна
Сергій Савченко, Національний екологічний центр України

В аналітичному документі «Екосистемні послуги та гідроенергетика: пілотне застосування європейських інструментів у річкових басейнах країн Східного партнерства» представлено огляд європейського досвіду картографування та оцінки екосистем та їх послуг, зокрема сучасної типології екосистем та екосистеми послуги, засоби картографування та методи оцінки. На прикладі пілотних річкових басейнів країн Східного партнерства: Вірменії, Азербайджану, Молдови та України було проведено пілотне застосування інструментів для картографування та оцінки екосистем та їх послуг для визначення їх вартості та втрат під впливом гідроенергетики.

 Розроблені рекомендації щодо впровадження картування та оцінки екосистем та їх послуг у процедурах стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля для врахування комплексного впливу гідроенергетичних програм та проектів.

Ця публікація підготовлена у рамках проекту «Екосистемні послуги та гідроенергетика: пілотне застосування європейських інструментів у річкових басейнах країн Східного партнерства», який реалізується Міжнародною асоціацією охоронців річок «Еко-ТІРАС»(Молдова) спільно з Національним екологічним центром України, екологічною та культурною громадською організацією “ХАЗЕР” (Вірменія), Азербайджанським орнітологічним товариством та громадською організацією “Екосфера” (Україна).

Проєкт підтримується Схемою регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства і фінансується Європейським Союзом як частина підтримки громадянського суспільства у регіоні. В рамках регрантингу Форум громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму. Гранти надаються ОГС із країн Східного партнерства та країн ЄС. Ключові сфери підтримки –  демократія та права людини, економічна інтеграція, довкілля та енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.

Публікація підготовлена англійською мовою.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Національного екологічного центру України та ГО «Екосфера», і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Завантажити: “Екосистемні послуги та гідроенергетика: пілотне застосування європейських інструментів у річкових басейнах країн Східного партнерства”.pdf

English version