27-го січня 2011 р. о 12.00 в Оргуському інформаційному центрі (вул. Урицького, 35, приміщення Мінекоресурсів України, вхід з лівого боку будівлі) відбудеться прес-конференція «Льодовиковий період» на заповідних територіях України», присвячена проблемам природно-заповідних територій (ПЗФ) в Україні, у якій візьмуть участь представники громадських організацій «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ), «Всеукраїнська екологічна ліга» (ВЕЛ) та «Дружина охорони природи міста Києва «Зелене майбутнє» (ДОП).

Учасники прес-конфенції:

  • Ігор Сіренко, голова Національного екологічного центру України;
  • Ярослав Мовчан, доктор біологічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки;
  • Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїської екологічної ліги;
  • Вакуленко Ганна Володимирівна, активіст Дружини Охорони Природи м. Києва «Зелене майбутнє».

Однією з умов вступу до Євросоюзу є значний відсоток заповідних об’єктів, а саме 10-15% від площі держави. Наразі охоронювані території в Україні займають лише трохи більше 5-ти.

З метою збалансованого розвитку країни і гармонізації екополітики України в контексті входження до ЄС в кінці 2009 року указами Президента України було створено та розширено декілька десятків національних парків, заповідників та заказників. В історії незалежної України це був найзначніший прорив у заповідній справі. Проте через небажання окремих представників влади виконувати укази Президента, нові заповідні об’єкти залишаються на папері.

Ігноруються вимоги законодавства та стратегічні державні плани в заповідній справі: в той час, коли територію заповідників і національних парків треба розширювати, КМУ блокується інституалізація нових об’єктів ПЗФ, в рамках адміністративної реформи ліквідована Державна служба заповідної справи, місцеві органи влади при підтримці «найсправедливіших» в світі судів просто «ліквідовують» існуючі заповідні території. А створення нових національних парків, яке зовсім недавно було першочерговим державним завданням і дозволило подолати попередній «льодовиковий» період радянської епохи, коли заповідники заважали будувати комунізм, сьогодні залишилось в історії.

Наразі всі заповідні об’єкти залишені напризволяще. Тепер останні шматочки дикої природи України можуть зникнути. А разом з ними можуть піти в небуття усі намагання долучитись до європейської спільноти.

Однак, природоохоронці знають, як вийти з цієї скрутної ситуації. Учасники прес-конференції озвучать відкрите звернення, яке повинно дати старт реанімації заповідної справи в усіх регіонах України.

Контакти:

Олексій Василюк,
заступник Голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk At gmail.com

Михайло Богомаз,
Голова ДОП «Зелене майбутнє»,
0634471539
ecospeka at gmail.com