Slide

Опис проекту:

Проект має на меті зробити кліматичну інформацію більш доступною для широкого кола користувачів – зокрема й для широкої громадськості – за допомогою сайту, де буде зібрана, структурована та пояснена вся необхідна кліматична інформація.

На сайті будуть представлені кліматичні дані у різних просторових масштабах – від європейського до місцевого/регіонального масштабу. Учасники проекту націлені на розробку платформи для візуалізації європейських кліматичних даних, яка буде безкоштовною, легкодоступною, багатомовною, візуально привабливою, інтерактивною, добре зрозумілою, надійною (буде забезпечено контроль якості даних) та актуальною (щоденні оновлення). З огляду на наші дослідження, такий загальноєвропейський інструмент на сьогодні відсутній, але вкрай необхідний для оцінки минулих, сучасних та майбутніх кліматичних змін. Такі дані необхідні, наприклад, для мінімізації кліматичних ризиків, підтримки стійкого планування та сприяння заходам щодо адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Нині ми готуємо основу для наповнення та дизайну технічної реалізації платформи.

 • Забезпечення інтуїтивної візуалізації разом із зрозумілими поясненнями;
 • Зробити інформацію про клімат національними мовами актуальною для місцевих користувачів / осіб, що приймають рішення / мультиплікаторів, таких як муніципалітети, фермери чи школи;
 • Заповнення прогалин:
  – Актуальність місцевих даних: показ та пояснення даних, виміряних поблизу будинків людей або в суміжних районах;
  – Доступ до деякої кліматичної інформації все ще обмежений, особливо у Східній Європі, тому ми хочемо надавати її у відкритому доступі;
  – Поточні кліматичні умови: оцінка поточних кліматичних подій (сильні опади, екстремальна спека …) або періодів (спекотна хвиля, посуха, сніговий покрив) та поєднання їх із довгостроковим (минулим, прогнозованим та майбутнім) розвитком клімату;
  – Маючи довгострокові, сезонні та десятирічні прогнозні продукти плануємо зменшувати діапазон невизначеності погодних прогнозів на основі ряду провідних прогнозів погоди, таких як ECMWF (Європейський центр середньострокових прогнозів погоди), DWD (Climate Data Center).
  – Надійність: надання даних з контролем якості, одночасно із прозорістю щодо можливої долі невизначеності.
  – Плануємо потенційно включати показники, що стосуються таких галузей, як сільське господарство, лісове господарство, транспорт, енергетичний сектор тощо (наприклад, лісове господарство зацікавлене у можливості пожежі, сільське господарство – у вологості ґрунту тощо), поступове розширення цих показників на основі спільного інтересу зацікавлених сторін та зворотного зв’язку користувачів.
 • Особи, що приймають рішення у різних секторах (потребують негайного огляду поточної ситуації для зменшення ризику у своїй діяльності, а також коротких кліматичних прогнозів для довгострокових стратегій (щоб вирішити, на чому їм слід зосередитись і куди розподілити ресурси);
 • Викладачі навчальних закладів (потрібні ресурси для донесення тем, пов’язаних з кліматом – наприклад, шляхом поєднання поточних прогнозів погоди (“те, що ми переживаємо”) з довгостроковими кліматичними прогнозами (“те, що ми не можемо відчути зараз”));
 • Широка громадськість за зацікавлені громадяни.

Ми прагнемо включити різноманітні, постійно автоматично оновлювані продукти:

 • Візуалізація місцевих кліматичних даних (діаграми, малюнки тощо);
 • Просторові карти для Європи (до 10 км і більше роздільної здатності);
 • Стислі національні звіти для тих, хто приймає рішення (лише кілька сторінок);
 • Потенційно додамо такі параметри (середні, екстремальні показники):
  1. Температура
  2. Опади
  3. Сніговий покрив
  4. Тривалість сонця, випромінювання
  5. Хмарний покрив
  6. Відносна вологість
  7. Атмосферний тиск на рівні моря
  8. Випаровування
  9. Швидкість та напрямок вітру
  10. Температура / вологість на рівні ґрунту та всередині ґрунту

ClimVis Europe: пілотний проєкт (жовтень 2020 – серпень 2021), що готує основу для технічного втілення нашого бачення.

 • Фінансовано Шведським Інститутом.
 • Офіційні партнери проекту:
  – SEI Stockholm
  – SEI Tallinn
  – Університет Кракова
  – Інститут моніторингу кліматичних та екологічних систем (Tomsk)
 • Інші консультаційні сторони: KNMI, SMHI, Czech Globe, NECU.
 • Опитування зацікавлених сторін (за допомогою Гугл-форми): для виявлення потреб потенційних користувачів у Німеччині, Естонії, Польщі, Росії, Україні, Швеції. З України взяли участь більше 30-ти осіб.
 • Обговорення у фокус-групах: було проведено чотири засідання загалом із двома фокус-групами (стейкхолдери та викладачі навчальних закладів). З України в цих обговореннях взяли участь 7 осіб. Мета цих обговорень – дізнатися потреби та болі користувачів кліматичної інформації у вибраних фокус-групах та провести скрінінг зацікавлень та побажань майбутніх користувачів нашої платформи, щоб при створенні сайту врахувати думки всіх реципієнтів та зробити платформу корисною, доступною та легкою у користування для всіх користувачів.
 • Інтернаціональне обговорення учасників проекту, де підвелися підсумки проведених робіт і визначилася стратегія майбутніх дій.
 • Наразі хочемо отримати більше знань про існуючі міжнародні та національні програми, щоб уникнути повторення та вчитися в інших.
 • Працюємо над вивченням інноваційних стратегій візуалізації та підключаємо експертів з веб-дизайну.
 • Плануємо подальше вивчення деталей технічного впровадження ідей.
 • Хочемо побудувати мережі відповідних зацікавлених сторін, майбутніх користувачів та відповідних установ.
 • Маємо на меті поєднання всієї необхідної інформації, людей та навичок для досягнення можливості технічної реалізації нашої ідеї.

Новини проєкту