Національний екологічний центр України звернувся до Президента та Прем’єр-міністра України з питання, що за рік від аварії на АЕС Фукусіма, вони, на відміну від керівників європейських країн, не тільки не зробили висновків з цієї трагедії, але й допустили виникнення нових небезпек від роботи ядерної енергетики в Україні.

Рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про підвищення безпеки експлуатації атомних електростанцій України» від 08.04.2011 не виконуються ані Міністерством енергетики та вугільної промисловості, яке мало затвердити у тримісячний термін оновлену Енергетичну стратегію України на період до 2030 року з урахуванням нових викликів та загроз енергетичній безпеці держави, ані Національною атомною енергогенеруючою компанією «Енергоатом», яка досі працює над подовженням терміну експлуатації енергоблоків вітчизняних АЕС у понадпроектний термін.

Для 1-го енергоблоку Южно-Української АЕС, який фактично є експериментальним, і в якого у цьому році закінчується проектний термін експлуатації, досі не узгоджені результати з оцінки технічного стану ресурсу критичних елементів, а саме: корпусу реактора, компонентів першого контуру, будівель та споруд реакторного відділення, включаючи захисну оболонку тощо. Не виконані заходи щодо оцінки сейсмостійкості елементів систем безпеки, які виконують критичні функції. Кваліфікація обладнання на сейсмічні впливи підтверджена лише для 8% , а на «жорсткі» умови оточення – для 71%.

Звернення до Президента та Прем’єр-міністра України щодо загроз від ядерної енергетики Відповідь Адміністрації Президента Відповідь Держатомрегулювання Відповідь Міністерства енергетики