Аналітичний документ

Автори: Руслан Гаврилюк, Георгій Веремійчик, Олена Гавриленко, Дмитро Гулевець, Оксана Тарасова, Сергій Савченко, Іван Матушек.

Гідроенергетичний потенціал річок України: розвінчання міфів / Р.Б. Гаврилюк, Г.К. Веремійчик, О.П. Гавриленко, Д.В. Гулевець, О.Г. Тарасова, С.А. Савченко, І. Матушек. – К.: Видавництво “Фенікс”. – 2018. – с. 32

В аналітичному документі розглянуто історію становлення гідроенергетики України та динаміку її впливу на довкілля, наслідки та потенційні загрози ставлення до річок Українивиключно, як до гідроенергетичного ресурсу, європейські практики використання гідро-енергетичного потенціалу, сучасне бачення екосистемних послуг річок та майбутнього гідроенергетики в контексті інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом.
Розширення бачення ролі річок як невід’ємної складової екосистем в забезпеченні збалансованого розвитку та комплексне врахування їх екосистемних послуг дозволить реалізувати вимоги Водної рамкової директиви ЄС стосовно інтегрованого управління водними ресурсами та уникнути подальшого посилення негативного впливу гідроенергетики на річки та довкілля загалом.

Цей аналітичний документ було підготовлено в рамках проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів», який виконується під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС і Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та фінансується Європейським Союзом і Міжнародним фондом «Відродження» у рамках проекту «Громадська синергія». Його зміст є виключно відповідальністю Національного екологічного центру України і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

Гідроенергетичний потенціал річок України: розвінчання міфів.PDF