Тринадцятого жовтня у Ладижині (Вінницька область) було скоєно напад на відомого у місті громадського діяча та правозахисника Андрія Скакодуба, який займається журналістськими розслідуваннями щодо корупції серед чиновників міста Ладижин і захищає інтереси територіальних громад Ладижина та сусідніх територій у зв’язку з будівництвом «Нашою Рябою» другої черги підприємств. Національний екологічний центр обурений побиттям активіста та вимагає від МВС терміново розслідувати злочин.

Андрій Скакодуб розповів, що 13 жовтня його викликали на зустріч, на яку ніхто так і не прийшов. Дорогою додому на чоловіка напали двоє молодиків, які були озброєні кастетами. Били мовчки, жодних цінностей не взяли.

«При мені були фотоапарат та гроші. Нічого не вкрали, отже, це було замовлення. Від кого саме – я не знаю, адже я займаюся громадською та правозахисною роботою і журналістськими розслідуваннями щодо корупції серед чиновників міста Ладижин, захищаю інтереси територіальних громад навколо Ладижина щодо будівництва «Нашою Рябою» другої черги підприємств та інше. За Януковича у мене не було жодних подібних проблем з погрозами та побиттям. За останні півтора роки мені погрожували не один раз, а останній випадок показав, що ВОНИ не жартують», – пише Андрій Скакодуб на своїй власній сторінці у Фейсбуці .

Нагадаємо, що у травні 2015 року під Ладижином під час дослідницької місії європейських громадських організацій мало не побили виконавчого директора Національного екологічного центру Юрія Урбанського, про що було подано заяву до міліції.