У травні у містах Хмельницької області відбулися громадські слухання з приводу добудови енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій атомній електростанції. На слуханнях атомники презентували документ “Оцінка впливу на навколишнє природе середовище”, який викликав численні зауваження. Зокрема, цей документ існує у двох варіантах: “поблажливіший” до ХАЕС від 2009 року та більш жорсткий від 2010. Різниця між цими двома документами разюча: наприклад, кількість викидів цезію-137 при запроектній аварії на ХАЕС у документі 2009 року вказаний у десять разів менший, ніж у такому ж документі 2010 року. Невідомо, який саме з цих двох документів показували громадськості на слуханнях, тому можна говорити про фальсифікацію даних під час слухань.

Окрім цього, Оцінка впливу на навколишнє середовище містить багато інших недоліків: у ній не обгрунтовані наслідки, зокрема, поводження з радіоактивними відходами, наслідки руйнування конструкцій, економічна доцільність цих добудов. Також у ОВНС не проаналізовані альтернативні, менш небезпечні та менш затратні варіанти досягнення мети.

Добудова енергоблоків №3-4 Хмельницької атомної електростанції. Критичні зауваження до Оцінки впливу на навколишнє природне середовище