Природоохоронна робота вимагає багатьох і багатьох зусиль і спроб, значної не видимої на перший погляд роботи, якій активісти НЕЦУ присвячують своє життя. Тим не менш, є й певні видимі та вимірювані досягнення, якими ми можемо поділитися зі світом.

Наша найбільша гордість – успішне заповідання цінних природних територій, завдяки чому вдається їх максимально вберегти від людського втручання, та захистити унікальні види рослин та тварин, поставлені на межу вимирання.

Завдяки зусиллям НЕЦУ було створено 3 національних парки, Чорнобильський біосферний заповідник та 36 заказників. НЕЦУ є ініціатором створення національного природного парку «Подесіння», який має включити більшу частину заплавних земель р. Десна у Київській та Чернігівській областях (понад 400 000 га).

Окрім того, у 2009 році, завдяки підтримці НЕЦУ, громаді села Усатового Одеської області вдалося отримати перемогу над НЕК “Укренерго”, коли компанія проклала лінію електропередач навпростець через городи та подвір’я всупереч санітарним нормам. Селяни намагалися перешкодити будівництву, але їхні спроби придушувалися силами міліції та тодішніх “тітушок”. Однак під тиском громадськості та ЄБРР “Укренерго” винесла ЛЕП за територію села.

А 2010 року НЕЦУ вдалося зупинити нищення заповідних територій від джипінг-рейду – “спортивної розваги” сина тодішнього президента Віктора Януковича, коли він та його приятелі обрали в якості маршруту своїх перегонів на джипах шлях крізь заповідники, порушуючи закон та завдаючи шкоди рідкісним рослинам та птахам.

За участі членів НЕЦУ були розроблені проекти Законів України “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, „Про тваринний світ”, „Про охорону рослинного світу”, а до проекту закону „Про природно-заповідний фонд” були вписані статті про резервування територій для наступного заповідання.

Також ми пишаємося тим, що, завдяки багаторічній національній та міжнародній роботі, разом з усім світовим екологічним рухом стали причетні до історичної події – ухвалення нової, Паризької, кліматичної угоди, яка прийшла на зміну Кіотському протоколу.