Фото: kiev.glo.ua
Фото: kiev.glo.ua

Музей «Київська фортеця» вирішив боротися із велодоріжками, які начебто шкодять території регіонального ландшафтного парку «Лиса Гора». У відповідь на велопокатушки, бульдозери розрівняли заповідну територію в місці розміщення трамплінів, пошкодивши в рази більшу територію заповідного об’єкту.

Протягом кількох останніх місяців, громадська організація «Київський еколого-культурний центр» здійснювала розголос ситуації відносно збудованих на території РЛП «Лиса гора» велосипедних маршрутів, які були прокладені по існуючих стежках на території «Лисої гори» після відповідного узгодження з адміністрацією музею. Вони ж розмістили відповідну петицію і навіть знищили частину трамплінів силами невідомих осіб. Під тиском інформаційної кампанії громадської організації, музей видав незаконний наказ про заборону тренувань на території РЛП «Лиса гора».

Після цього, на територію гори загнали бульдозери та зрівняли ними земляні трампліни, збудовані на вузькій стежці. В результаті, площа пошкодженої технікою ділянки зросла в рази. Більше того, щоб дістатись місця «зачистки», бульдозери мусили проїхати через шлагбаум і подолати по території гори ще 2 км 200 м, половина з яких – вузька стежка, по якій перед цим їздили велосипедисти.

Нагадаємо, що у 2015 році на території «Лисої гори» був реалізований екологічний проект «Лисогірськими стежками», однією з складових якого було встановлення шлагбауму з метою недопущення заїзду важкого транспорту на територію гори.

ВГО «Національний екологічний центр України» звернувся до Державної екологічної інспекції з проханням виявити винних пошкодженні території РЛП «Лиса гора» та притягнення винних у порушенні до адміністративної відповідальності. Враховуючи, що велосипедистам екоінспектори нарахували 1,5 млн збитків, наразі сума збитків, яку варто було б за тими ж таксами нарахувати музею, повинна бути щонайменше в 5-6 разів вищою. В НЕЦУ вважають також, що дана ситуація додатково дозволить зробити висновки про прозорість роботи Державної екологічної інспекції.

Контакт:

Василюк Олексій,
097 1000 473.