wg2cover2Глобальне потепління має спонукати лідерів урядів країн до конкретних дій – зокрема, утеплення будівель, введення нових стандартів енергоефективності для промисловості та будинків, розвитку громадського транспорту. Такі заходи допоможуть зменшити споживання енергії та – як результат – скоротити кількість викидів парникових газів. Без цих кроків зміна клімату загрожує катастрофічними наслідками в майбутньому, що підтверджують дані ІІ частини V Звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК).

Йокогама, Японія, 31 березня 2014 рік

Світ не готовий до життя в умовах зростання ризиків, пов’язаних зі змінами клімату, які даються взнаки на усіх континентах світу. МГЕЗК порахувала: мінімальні витрати на адаптацію лише в країнах, що розвиваються, складують близько 100 млрд доларів США на рік. Зміни клімату посилюються та загрожують затопленнями, засухами і підвищенням температур, що призведе до збільшення кількості людей, що живуть в бідності, проблемам з продовольчою безпекою та розповсюдженням захворювань.

За даними Українського гідрометеорологічного центру основними негативними наслідками зміни клімату для України є збільшення кількості стихійних метеорологічних явищ, посилення буревіїв, виникнення теплових хвиль.

“Ці стихійні явища призводять до руйнування інфраструктури міст, відбувається затоплення населених територій, знищуються насадження в сільському господарстві. Для нас – це черговий привід замислитися над ефективністю використання енергоресурсів і зробити все можливе для попередження катастрофічних наслідків зміни клімату”, – зазначає Ірина Ставчук, експерт Національного екологічного центру України. За її словами, зменшуючи споживання енергії домогосподарств та замінюючи старі технології великого бізнесу на ті, що відповідають європейським стандартам, Україні вдасться не лише скоротити кількість викидів парникових газів, як цього вимагає МГЕЗК, а й забезпечити власну енергетичну незалежність, що є наразі одним з пріоритетів чинного керівництва країни.

Контакти:
Ірина Ставчук,
Національний екологічний центр України (НЕЦУ)
Тел.: +380 (44) 238 62 60
Моб.: +380 (95) 273 26 73
is AT necu.org.ua

Додатково:

Третя частина V Звіту МГЕЗК вийде наступного місяця після обговорення в Берліні. Вона міститиме наукові дані про можливості скорочення викидів парникових газів. Звіт, затверджений урядами багатьох країн світу, виходить за півтора роки до Кліматичного саміту ООН, на якому світові лідери повинні будуть погодити зобов’язання на скорочення викидів, які стануть основою нової міжнародної угоди в 2015 році.