Вільні громадські смуги вирішать транспортні проблеми Києва, – Екоцентр

Сьогодні, 16 вересня, починається Європейський тиждень мобільності. Активісти громадського руху Екоцентр назвали рішення чисельних транспортних проблем українських міст – це смуги громадського транспорту, вільні від автомобілів.

«У Києві 14 смуг для пріоритетного проїзду громадського транспорту – і  це добре. Смуги – це перший і найефективніший захід, щоб вивести автобуси та тролейбуси з нескінченних заторів. Однак проблема в тому, що смуги не працюють: водії паркують на смузі свої автівки, або ж проїжджають ними, щоб об’їхати затор. Ці дії перешкоджають вільному руху громадського транспорту», – підкреслює координаторка кампанії Екоцентру «Звільни смугу» Марія Сторчило.

Близько 1,7 млн людей в світі помирають через забруднення повітря транспортом. Рівень забруднення повітря в Києві в декілька разів перевищує встановлені норми, і 89% шкідливих викидів спричинює саме транспорт. При цьому лише третина мешканців міста мають приватні авто.

У багатьох країнах по всьому світу влада надає пріоритет розвитку громадського транспорту та велосипедної інфраструктури, щоб зробити життя мешканців міст більш якісним та комфортним.

«Нам хочеться жити в місті, де влада застосовує демократичні принципи, де інтереси громади важливіші за окремі приватні інтереси, – наголошує координаторка волонтерів Екоцентру Євгенія Кравченко. – У нашій Конституції мовиться, шо всі громадяни рівні перед законом. Тому розвиваючи транспортну інфраструктуру, було б логічно, якби управлінці міста враховували, що автобус із 50-ма пасажирами має право отримати в 50 разів більше дорожнього простору, ніж авто з одним пасажиром».

Смуги для громадського транспорту застосовують у всьому світі. В Пекіні, Монреалі, Берліні та Сеулі вони вже показали свою ефективність: швидкість автобусів збільшилася на 20%, а час у дорозі скоротився на 23%. Окрім того, автобуси дотримуються графіку та не відхиляються від розкладу.

«Для ефективного функціонування смуг вони мають бути детально сплановані, впроваджені з дотриманням необхідних вимог, а поліція, в свою чергу, має контролювати порушення. Для вирішення таких проблем потрібний системний підхід та довгострокове бачення розвитку міста», – зауважує Марія Сторчило.

В рамках кампанії «Звільни смугу» експертами Національного екологічного центру України було підготовлено аналітичну довідку та рекомендації щодо міської мобільності в Києві.

Контакти для додаткової інформації:

Марія Сторчило

(093) 005 27 61
storchilo AT necu.org.ua