Україна піднімається на захист Бузького Гарду

Акція на Бузькому Гарді. Фото: Денис Кривий.
Акція на Бузькому Гарді. Фото: Денис Кривий

10 липня Південний Буг зазвучав козацькими піснями: активісти, спортсмени та діячі культури закликали до порятунку останньої твердині Війська Запорізького – Буго-Гардівської паланки XVIII століття, національного природного парку “Бузький Гард” та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

Унікальному природному та історичному об’єкту – пороги та острів Гардовий на Південному Бузі – загрожує остаточне знищення. Він зникне під товщею води через підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до 20,7м задля добудови Ташлицької ГАЕС.

“Відвернути трагедію може уряд, зупинивши плани НАЕК «Енергоатом» добудувати третій гідроагрегат на Ташлицькій ГАЕС, – зазначає еколог Ірина Головко, одна з організаторів акції. – Час об’єднуватися задля порятунку одного з найбільших природних чудес України!»

“Опір громадськості затопленню каньйонів Південного Бугу триває 25 років. Ухвалення рішення про підняття рівня Олександрівського водосховища було помилкою. Адже тут ми маємо багато об’єктів історичного, культурного та природного значення”, – коментує Владислав Артамонов, директор національного парку “Бузький Гард”.

На залишках Гардового острову активісти розгорнули 8-метровий банер “Збережемо Гард – збережемо Україну!”.

Берегами Південного Бугу лунали старовинні козацькі пісні від Тараса Компаніченка та “Хореї козацької” на захист природної та історичної перлини. А клуб історичної реконструкції “Грифон” показував справжній козацький бій.

Додаткові матеріали:

Контакти для додаткової інформації:
(044) 362-32-18
press@necu.org.ua