Транспорт спричиняє 25% викидів парникових газів в атмосферу, що призводить до змін клімату та забруднення повітря у містах. Найбільше викидів виробляють приватні автомобілі – близько 270г СО2/км на людину.

Тому більшість європейських країн надають перевагу розвитку громадського транспорту та велоруху. Викиди від автобуса втричі менші, ніж від автомобіля – 95г СО2/км на людину.

Для вирішення проблеми впливу міського транспорту на довкілля та глобальні зміни клімату, НЕЦУ веде транспорту кампанію. В межах кампанії ми фокусуємося передовсім на поліпшенні функціонування громадського транспорту, зокрема на вільних смугах громадського транспорту.

Окремі смуги громадського транспорту – рішення для міст, у яких автомобілі створюють затори і заважають автобусам та тролейбусам дотримуватися розкладу руху. Однак самого існування таких смуг недостатньо. Наприклад, у Києві смуги громадського транспорту існують, але автомобілісти-порушники часто використовують їх, щоб запаркувати автівку або намагаються проїхати смугою в години пік. Це позбавляє громадський транспорт можливості рухатися за розкладом, змушує більшу кількість людей пересідати на автомобілі й стояти в заторах ще довше, спричиняючи ще більше забрудення повітря та викидів вуглецю в атмосферу. Тому вільне функціонування смуг громадського транспорту є одним з головних поточних фокусів транспортної кампанії НЕЦУ.

Раніше НЕЦУ також протистояв будівництву траси “Київ–Чоп”, яка зруйнувала життя села в Житомирській області.