У Києві знищують черговий парк – пам`ятку природи «Стародавнє гирло річки Либідь». Береги та русло річки перетворені на комерційне сміттєзвалище.

Фактично, це єдине місце на мапі Києва, де літописна Либідь збереглась у первинному вигляді, тому воно і охороняється законодавством як об`єкт природно-заповідного фонду. Але, незважаючи на це, невідомі особи влаштували на території парку звалище твердих побутових відходів. Щодня на самовільно влаштований майданчик прибувають сміттєвози, водії розраховуються з «охоронцями» звалища, після чого звалюють відходи просто на березі річки Либідь, а іноді вивантажують сміття просто у воду. Жодних дозволів на облаштування звалища у людей, що контролюють майданчик, немає, тож вони поспіхом намагаються «замітати сліди», підпалюючи вивантажене сміття.

«Скидання сміття у гирлі Либіді порушує цілу низку законів. По-перше, майданчик, на якому організували звалище відходів, виділений Київрадою для тимчасового зберігання снігу, а не для складування та спалювання твердих побутових відходів. По-друге, це грубе порушення Закону України «Про відходи», яким заборонено викидати сміття будь-де, бо для цього відводяться спеціально облаштовані полігони та спалювальні або переробні заводи. По-третє, спалювання відходів є порушенням відповідного рішення Київради, яким заборонено спалювати на території міста органічні та синтетичні відходи (опале листя, побутове сміття тощо). По-четверте, влаштованим смітником фактично знищується об`єкт природно-заповідного фонду – пам`ятка природи «Стародавнє гирло річки Либідь», – коментує ситуацію еколог Вікторія Іванець.

Нагадуємо, днями на території пам’ятки природи “Стародавнє гирло річки Либідь” була проведена масова вирубка дерев: http://www.necu.org.ua/mist-kyrpy-lysa-gora/.

Активісти Національного екологічного центру України закликають журналістів та громадян звернути увагу на цю ситуацію, та запитати у Міністерства екології та природних ресурсів та прокуратури міста Києва, чому ці порушення лишаються безкарними.

За додатковою інформацією звертатись до Національного екологічного центру України:

Олексій Василюк,
Заступник голови
Національного екологічного центру України
097-1000-473
vasyliuk at gmail.com

Олександр Соколенко,
Активіст НЕЦУ
097-396-92-88