obama_hits_co2Президент Сполучених Штатів Барак Обама заявляє про серйозність намірів Америки обмежити забруднення атмосфери викидами парникових газів та запровадити послідовну політику з попередження глобальних змін клімату. Уряд Китаю теж розглядає аналогічну для себе ініціативу.

Найбільша в світі економіка може зробити серйозний крок на шляху до декарбонізації після того, як керівництво США заявило про намір зменшити викиди у сфері енергетики на 30% від рівня 2005 року. Натомість адміністрація чинного президента зобов’язалася сприяти сталому розвитку й інвестиціям в низьковуглецеві технології.

“Це те, що є важливим для усіх нас. Як наших батьків, так і бабусь та дідусів, всіх громадян, як людей яким небайдуже здоров’я наших родин”, – зазначив Обама.

Слідом за США і КНР, країна з “найбруднішою” репутацією з огляду на кількість вивільнених у повітря шкідливих речовин, наразі, як заявив її верховний урядовий консультант, обговорює необхідність впровадити абсолютний допустимий максимум на викиди СО2. “Мета буде прописана у наступній п’ятирічці, що ввійде в силу 2016 року”, – зауважив Хе Джянкун, представник Китайського дорадчого комітету з питань зміни клімату.

Особливо актуальною позиція США є для країн Європи, зважаючи на її власні кліматичні зобов’язання до 2030 року і поточний перегляд законів про енергоефективність.

Інші країни повинні взяти до відома, що настав час впроваджувати реальні заходи для вирішення проблеми зміни клімату. Одним з таких заходів є впровадження Стандартів питомих викидів в енергетиці (Emission Performance Standards), зокрема для теплової генерації електроенергії. Такі стандарти можуть стати економічно ефективним доповненням до інших стратегічних підходів до вирішення проблеми зміни клімату, що вже активно впроваджуються в Європі.

Україна наразі має великий потенціал для трансформації енергетичного сектору і нагальну потребу широко впроваджувати інновації в енергетиці.

“США та Китай дали чіткий сигнал всьому світові, що вони готові відмовитись від шкідливих викидів заради здоров’я майбутніх поколінь. Ми вважаємо, що Україна має виявити свою солідарність зі світовими лідерами та поставити на порядок денний здоров’я своїх громадян”, – зазначає Марія Сторчило, координатор програм зі зміни клімату, НЕЦУ.

Згідно з даними Національного Кадастру вже протягом 13 років кількість викидів в Україні не зростає. Однак справа не лише в скороченні, а й у ефективному використанні енергоресурсів. При невеликих інвестиціях – лише 7% від щорічного обсягу субсидій в вугільний сектор протягом 2012-2014 років – Україна може зробити житловий фонд “енергоефективним” і ще й отримати при цьому економічні вигоди.

Днями в Боні (Німеччина) відбувається зустріч Допоміжних органів Конвенції ООН з питань зміни клімату. Впродовж менш ніж двох тижнів голови урядів мають зосередитися на підготовці тексту нової угоди, що буде підписана в Парижі 2015 року. Тому політична заява України про запровадження енергоефективних механізмів може стати чудовим національним внеском не лише до підготовки нової угоди, а й до просування переговорного процесу загалом.


За більш детальною інформацією звертайтеся до прес-служби НЕЦУ
:
+380 (97) 923-75-31