Флешмоб в Фейсбуці: Спитай у Азарова навіщо йому закон про звалище радіоактивних відходів під Києвом!!!

Друзі, вкрай необхідно Ваша допомога в організації флешмобу на сторінці Миколи Азарова в Фейсбуці. Нещодавно Прем’єр вніс в Парламент законопроект про будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні – туди має скидатись відпрацьоване ядерне паливо з Хмельницької, Рівненської та Южно-української АЕС. У четвер 15-го вересня з 17.00 до 18.00 Микола Янович буде відповідати на питання відвідувачів своєї сторінки. Було б добре, якби всі небайдужі, спитали у нього навіщо Україні, яка вже й так потерпіла від “мирного” атома ще один небезпечний ядерний об’єкт, ще й біля самої столиці.

Дуже прошу залучати до цього флешмобу Ваших друзів!

Зарання Всім велика подяка від всіх наступних поколінь, які будуть проживати на території Полісся, Київщини та всієї України!

Проект закону на сайті ВРУ:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=40952

Я задам Азарову наступні питання (Ви їх також, звичайно, можете їх використати):

  • Коли в Україні нарешті припиняться ядерні експерименти: Чорнобиль, використання в реакторах американського ядерного палива, подовження термінів роботи старих ядерних реакторів, у яких скінчився гарантійний строк експлуатації, будівництво звалища у Чорнобилі для ядерного палива?
  • Хто буде відповідати за сховище ядерного палива через 50 чи сто років, якщо терміни роботи всіх українських АЕС добігають кінця протягом наступних 10-ти років? Знов буде як з ЧАЕС, з трьох вцілілих реакторів якої Енергоатом продавав електроенергію ще 15 років й заробляв гроші, а тепер їх закриттям займається МНС і платимо ми зі своїх податків?
  • Якщо сховище у Чорнобилі для відпрацьованого ядерного палива зветься тимчасовим, то розкажіть куди Ви потім його дінете? Чому не зробити це одразу? Чи Ви просто про це не думали, бо вже не будете тоді Прем’єром?
  • Які гарантії, що сховище для відпрацьованого ядерного палива в Чорнобилі не повторить долю аналогічного сховища біля Запорізької АЕС, в якому контейнери пропускають радіацію, а дістати ядерне паливо, як це передбачено проектом, вже з них неможливо, причому виявилось це тільки на 10 рік експлуатації цього сховища? Чи поніс хтось відповідальність за проблеми зі сховищем біля ЗАЕС?

Дуже коротко про проблеми, що створить прийняття закону про будівництво ЦСВЯП:

  • Небезпека для прилеглих територій і для всіх, хто живе в басейні р. Дніпро та його приток.
  • Економічно не вигідно для України.
  • Відсутність громадських консультації при прийнятті рішення.
  • Цей Закон порушить інші закони ВРУ, а також Укази Президента.
  • Будуть перекреслені всі плани по реабілітації Чорнобильської зони.
  • В Україні є вже негативний приклад по реалізації аналогічного проекту.
  • Обрана небезпечна технологія вирішення проблеми відпрацьованого ядерного палива
  • Збільшується небезпека від перевезення радіоактивних матеріалів.
  • Терористична загроза під час транспортування і збігання.
  • Уникнення відповідальності посадовців, що приймуть це небезпечне рішення.
  • Є проблеми з підрядником для реалізації проекту.

Докладніше про проблему нижче. Також можете прочитати тут:
https://necu.org.ua/scho-ne-tak-z-csvyap/

Енергоатом стверджує, що будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) дасть можливість зекономити на вивезенні відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) на переробку до Росії, яка сама ж і виготовила це ядерне паливо для українських АЕС.

Насправді, переробка і зберігання в Росії – це не так вже й дорого. Більшість країни Європи саме в Росію свої відходи і звозять. Насправді, будівництво ЦСВЯП треба необхідно, щоб кудись подіти ВЯП виробництва транснаціональної корпорації Westinghouse, котра його собі назад забирати не хоче (експеримент з ядерним паливом Westinghouse відбувається на 1-му й 2-му блоках Южно-Української АЕС).

Зберігати ВЯП дуже дорого, оскільки ряд його складових становить небезпеку сотні тисяч років (наприклад, ізотопи плутонію) і на сьогодні єдиним вирішенням проблеми ВЯП є просто припинення його виробництва.

Cторіна події в мережі Фейсбук:
http://www.facebook.com/event.php?eid=219585458096632