Розподілена генерація: енергетика майбутнього

Розподілена генерація (англ. distributed power generation) – це концепція побудови виробництва енергії та розподільчих мереж, яка передбачає велику кількість споживачів, які водночас є виробниками теплової та електричної енергії для власних потреб, та мають можливість передавати надлишки енергії до загальної мережі. Енергетичні установки у системі розподіленої генерації можуть бути від декількох кіловат до декількох десятків МВт. Це можуть бути сонячні панелі на будинку, малі вітряки, а також комбінації цих та інших технологій.

У 2015 році близько 25 % всіх інвестицій ($ 67.4 мільярди) у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) у світі (що вдвічі вищі за інвестиції у вугільні і газові електростанції) складали саме інвестиції у малі сонячні панелі на дахах і наземні системи до 1 МВт.

У брифінгу “Роподілена генерація: енергетика майбутнього” ми дозповідаємо про причини її активного розвитку у розвинених країнах, та про цілий ряд переваг такої форми організації енергозабезпечення для українців. Продуманий системний перехід від централізованої системи енергопостачання до розподіленої генерації дозволить суттєво знизити залежність України від імпортного палива (газу, ядерного палива та вугілля), зменшити вразливість енергосистеми, стимулювати економічний розвиток громад по всій країні, знизити негативні впливи на здоровя людей від традиційної енергетики.

Завантажити публікацію:

Розподілена генерація: енергетика майбутнього (PDF)