Презентації конференції “Перспективи сталого сільського розвитку в Україні”

Презентації конференції “Перспективи сталого сільського розвитку в Україні”, що була організована Національним екологічним центром України у партнерстві з громадською організацією Зеленим рухом Латвії 15 листопада 2016 року.

Протягом конференції обговорювалися різні можливості сталого розвитку сільських територій. Загалом бачення того, які є можливі шляхи його досягнення в Україні було спільне – необхідно використовувати досвід країн Європейського Союзу, не повторювати помилок. Представники з різних регіонів України поділились існуючими сталими практиками та ініціативами у сільських місцевостях щодо кооперації, кредитних спілок, можливість агро- та рекреаційних кластерів, малого фермерства, сільського туризму. Саме вони можуть допомогти диверсифікувати економічну та соціальну активність у селі, що є таким необхідним для збереження життєздатності сільських територій. Особливу увагу було приділено екологічному компоненту.

Детальніше дізнатись про конференцію можна за посиланням.

Завантажити презентації конференції:

Регіональна політика – Оцінка адміністративно-територіального розподілу та підприємницької ролі муніципалітетів. Раівіс Бремсмітс – директор Департаменту регіональної політики, Міністерство захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвії.

Ситуація в українському селі (3 тенденції). Олена Бородіна – член-кореспондент НАН України, завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень Інституту економічного прогнозування НАН України.

Можливості сільського розвитку в рамках децентралізації. Юрій Третяк – заступник керівника проекту Європейського союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Сільський розвиток в Україні – висновки проекту «Нові перспективи сталого економічного розвитку в Україні». Мартинш Цименрманіс – голова правління, Латвійський центр сільських консультацій та освіти.

Роль дорадчих служб у сталому розвитку сільських територій. Тетяна Брівко – віце-президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

Актуальні питання реформування земельних відносин в Україні. Андрій Мартин – доктор економічних наук, завідувач кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Кооперація та децентралізація – основна реформа в Україні. Зиновій Свереда, Український кооперативний Альянс.

Економічна самоорганізація жителів сільських регіонів як основа для сталого розвитку. Малі с/г виробники, сімейні ферми. Петро Маковський – голова спостережної ради кредитної спілки “ВИГОДА” м.Стрий.

Агропромисловість, довкілля та громади. Владлена Марцинкевич, Національний екологічний центр України.