10 червня 2011 рік, Дніпропетровська область. – Екологи звернулися до прокуратури з проханням розібратися із законністю видобутку граніту в Інгулецькому степу, де археологи знайшли сакральні місця давніх людей та де ростуть унікальні степові рослини.

Звернутися до прокуратури Національний екологічний центр України вирішив після роз’яснення Міністерства екології та природних ресурсів щодо видачі дозволу на видобуток граніту в унікальному степу.

„ТОВ „Граніт-Груп” на аукціоні 11.06.2007 отримало спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобування гранітів Недайводського родовища на період у 20 років”, – йдеться у листі Міністерства.

“Гірничодобувна промисловість входить до переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Для об’єктів такого типу просто необхідне висновок Державної екологічної експертизи. Однак висновок експертизи щодо впливу на навколишнє середовище за проектом експлуатації Недайводського родовища не надавався, а тому розпочинати роботи поки що не можна”, – пояснює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру.

Землі Інгулецького степу поблизу села Недайвода Дніпропетровської області відомі надзвичайним різноманіттям унікальних степових рослин, які занесені до Червоної книги України. Окрім біологічної цінності, степи мають і археологічне значення. Зокрема, під час археологічних розкопок тут були знайдені залишки поселень та сакральних місць, а під час Другої Світової війни тут проходила лінія оборони.

У 2008 році Дніпропетровська обласна рада віддала землі степу з унікальними рослинами під видобуток граніту товариству з обмеженою відповідальністю “Граніт-Груп”, а роком раніше Мінприроди надало спецдозвіл на користування надрами. Для початку робіт компанії „Граніт-Груп” не вистачає тільки висновку Державної екологічної експертизи.

Відео сюжет про видобуток граніту на 9 каналі обласного телебачення:
http://nctv.in.ua/news/read/v-inguleckojj-stepi-unichtozhayut-istoricheskie-artefakty-i-redkie-rasteniya

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олексій Василюк,
Заступник голови Національного екологічного центру України
097-1000-473
vasyliuk at gmail.com