Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, провів перші в історії українського парламенту громадські слухання «Екологічна безпека в аспекті перспективного розвитку енергетики України».

Серед 120 учасників слухань були Представники громадських організацій, які працюють в енергетичній та екологічній сфері діяльності. Екологи критикували Енергетичну стратегію України до 2030 р і наголошували на тому, що підхід до вирішення проблем екологічної та енергетичної безпеки має базуватися на пріоритеті підвищення енергоефективності та енергозбереження, ане збільшення енергогенерації.

Плани будівництва 22 нових атомних блоків, половина з яких — на нових, невідомих українцям, площадках, викликають занепокоєння природоохоронних НУО. Розробники стратегії визнають не реалістичність таких планів, тому вважають, що немає підстав для хвилювань.

«Енергоефективність означає екологізацію, нові робочі місця, покращення обслуговування та загальний розвиток економіки країни. Зрештою, це вимога європейської енергетичної політики, — стверджує Андрій Мартинюк, голова координаційної ради МГЕО «Екоклуб» (м. Рівне). —Зараз ефективність використання енергії в Україні втричі нижча, ніж в середньому в країнах Європейського Союзу (ЄС). Навіть економіка сусідніх Росії та Білорусі є менш енергоємною. Нажаль, в Енергетичній стратегії до 2030 року лише півтори сторінки присвячено питанням ефективності використання енергоресурсів».

«Ми вважаємо життєво необхідним перегляд Енергетичної стратегії України до 2030 р. з врахуванням проблем нестачі водних ресурсів в Україні, негативним станом екосистем річок, нестачею та незадовільною якістю питної води, якими наразі Стратегія нехтує, — зазначає Віктор Мельничук, виконавчий директор НЕЦУ. – Держава мусить посилити контрольні функції Держводгоспу України щодо використання водних ресурсів та земель водного фонду України для потреб енергетики. Також важливо налагодити неухильний контроль за процесом державної екологічної експертизи об’єктів енергетики, функціонування яких пов’язано з водою, а також значними ризиками для довкілля і людей, можливим погіршенням техногенної та екологічної безпеки, водопостачання населення, якості питної води»,.

За результатами слухань та наданими матеріалами і пропозиціями буде підготовлено підсумковий документ та видано збірку матеріалів, які будуть розповсюджені серед народних депутатів України, Уряду, науково-дослідних установ, учасників слухань та інших зацікавлених сторін.

Докладніше про громадські слухання ви можете почитати за посиланням

http://mama-86.org.ua/pr/pr38.htm

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Хмара, координатор по енергетиці

Національний екологічний центр України

www.necu.org.ua

email: dmytro.khmara(###)necu.org.ua

тел/факс 8(044)5070616, моб 8(050)6932404