Віктор Павлович Мельничук

Член Ревізійної комісії НЕЦУ

(VictorMelnychuk), 1965

Віктор долучився до НЕЦУ в 1993 році.

Свою діяльність у громадському природоохоронному русі Віктор Мельничук розпочав 1982 р., приєднавшись до Сектору боротьби з браконьєрством Дружини охорони природи КНУ ім. Т. Шевченка. З 1999 р. був координатором та брав участь у низці проектів Міжнародної спілки охорони природи (IUCN) та інших проектах, присвячених проблемам біологічного різноманіття та формуванню екологічної мережі в Україні, збереженню річок та водних ресурсів.

В 1989 році закінчив біологічний факультет КНУ ім. Т. Шевченка. За фахом – зоолог, викладач біології та хімії. В 1986 -1996 роках працював у різних наукових інститутах НАН України та УААН: відділ екології малих річок Інституту гідробіології НАНУ, відділ ентомології Інституту цукрового буряка УААН, відділ гідробіології Інституту аквакультури іригаційних гідросистем УААН, а згодом – Мінсільгосппроду України. В 1996-2010 р. – співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології НАН України.

Віктор був одним з ініціаторів створення НУО «Українська річкова мережа» 2000 року, ініціатором громадських кампаній проти побудови Дністровської (2005 р.) та Канівської ГАЕС (2006 р.), громадської ініціативи сприяння формуванню екологічної політики “Зелений Майдан” (2006 р.).

Працював науковим експертом у проектах Інституту екології НЕЦУ.

З 1998 до 2011 обіймав посаду виконавчого директора НЕЦУ. Член Ради НЕЦУ з 1998 по 2017 рр.

З січня 2008 до серпня 2011 р. був представником НЕЦУ у Громадській раді Всеукраїнських організацій природоохоронного спрямування при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України. З 2009 року до 2014 р. представляв НЕЦУ у Громадській раді при Державному агентстві водних ресурсів України. Є чинним членом Басейнової ради р. Дніпро, Робочої групи з питань лісової сертифікації в Україні, а також членом та головним редактором Робочої групи НУО з питань підготовки Щорічної доповіді «Громадська оцінка національної екологічної політики». З листопада 2012 року представляє НЕЦУ у Національній платформі Форуму громадянського суспільства Східного партнерства ЄС.

Має понад 30 друкованих наукових праць з гідробіології та екології, а також близько 40 аналітичних та популярних публікацій на природоохоронну тематику.

Професійні інтереси: водні комахи, системна екологія, гідробіологія, енергетика та біотичні баланси водних екосистем, якість води, збереження річок та водних ресурсів, збереження біологічного різноманіття, природно-заповідний фонд, екологічна мережа, збереження лісів, гідроенергетика, екологічна політика, екологічно збалансований розвиток, громадські природоохоронні кампанії.

Контакти:
Email: viktor.p.melnychuk AT gmail.com
Тел.: (044) 2386260м