Фото: Наталя Брусенцова
Фото: Наталя Брусенцова

Кількість зимувальних ділянок бобрів на болотах та озерах Національного природного парку «Слобожанський» зросла цього року більше чим в півтора рази і досягнула 34. Такі результати V Щорічного обліку бобрів в НПП «Слобожанський» (Харківська область, Краснокутський район), здійсненого за підтрики Національного екологічного центру України та участі Харківського обласного осередку НЕЦУ.

Як зазначають екологи, такий результат виявився для них самих неочікуваним, оскільки цьогорічна кількість зимувальних ділянок бобрів є найбільшою за останні п’ять років. Більшість нових ділянок, у порівнянні з минулим роком, зайняті молодими тваринами, які покинули свої родини. Чи затримаються вони на водоймах, чи зможуть вдало почати самостійне життя — покаже наступний рік.

Як зазначають у Харківському осередку НЕЦУ, на обліки бобрів до НПП «Слобожанський» приїхали волонтери із Західної, Східної та Центральної України. Для всіх учасників у перший день проводився тренінг з методики обліку та знайомство з особливостями біології та екології найбільшого гризуна України.

Фото: Алевтина Пономарьова

Для визначення кількості особин у сімейних групах бобрів обліки проводять наприкінці осені – на початку зими, під час найбільшої кормозаготівельної діяльності. На досліджуваній сімейній ділянці тварин виміряють діаметри усіх дерев та кущів, на яких помітні свіжі сліди зубів бобрів. Також виміряють сліди від різців для визначення віку тварин у бобровій родині.

Головна мета обліків — спостерігати за станом популяції бобра європейського, від діяльності якого залежать водні екосистеми парку. Присутність бобрів та створення ними водойм збільшує кількість птахів, земноводних, риб; зберігає та очищує прісну воду, сприяє підняттю рівня грунтових вод. Нажаль, через порушення місць існування, забруднення водойм, зміни клімату життя цих тварин у багатьох місцях України може бути у небезпеці.

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua