Уже рік в Голосіївському районі Києва незаконно працює дельфінарій

Цього тижня виповнився рік від дня відкриття дельфінарію “Немо” в Києві на проспекті Глушкова, 9.

Від самого початку діяльність дельфінарію відзначилася непересічною подією – в день відкриття власники закладу влаштували біля будівлі дельфінарію бійку, у якій постраждали не лише активісти громадських організацій, зокрема, й Національного екологічного центру України, але й журналісти. Як виявилось згодом, власники дельфінарію свідомо пішли на агресію, бо їм було що приховувати від громадськості та преси.

Виявилося, що фірма “Нерум”, власник дельфінарію, самовільно захопила земельну ділянку, не маючи на неї жодних документів і самовільно звела споруду дельфінарія. Іншої настільки зухвало зведеної споруди в Києві не існує. Згодом стало відомо про низку інших грубих порушень законодавства власниками цирку, а саме:

 • відсутність дозволу Міністерства природи на утримання в неволі морських тварин;
 • відсутність контакту тварин з природним середовищем, утримання в штучно створеній солоній воді;
 • відсутність дозволу центрального органу виконавчої влади з питань ветеринарної медицини;
 • тимчасова заборона діяльності дельфінарія Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 09.02.2010;
 • тимчасова заборона діяльності дельфінарія Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 10.09.2010;
 • суб’єкти господарювання утримують та використовують морських тварин у видовищних заходах з порушенням вимог статей 7, 8, 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та всупереч законам України «Про тваринний світ» та «Про Червону книгу України»;
 • закінчення оренди на дельфінів, які належать Науково-дослідному центру збройних сил України «Державний океанаріум», якому «НЕМО» не віддає дельфінів;
 • зникнення двох дельфінів, на момент відкриття їх було 4 чотири особини;
 • будівництво дельфінарію “Немо” за адресою Проспект Академіка Глушкова здійснено без відповідного дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції, чим порушено вимоги статей 28, 29 Закону України «Про планування і забудову територій».

Усі матеріали, у яких було зафіксовано наведені вище порушення, відповідними інстанціями було передано до Генеральної прокуратури України. Втім, прокуратура проявляє незрозумілу бездіяльність щодо усіх цих звернень; за рік, що минув, прокуратура Голосіївського району не відреагувала на жодне звернення з приводу грубого порушення власниками дельфінарію “Немо” вітчизняного законодавства.

Рік тому, після бійки, під час якої особа, що назвалась директором дельфінарія, яка напала на учасників акції, погрожувала деяким із них фізичною розправою. З приводу цього того ж дня, 19.09.2009 учасники акції зареєстрували в міліції заяви про побиття і погрози. Натомість досі з цього приводу постраждалі отримують відмови у порушенні відповідної кримінальної справи. Фрагмент нападу зафіксований на відео.

Цікаво, чим власники дельфінарію так зачарували прокурорів і слідчих, які впритул не помічають грубих порушень законодавства бізнесменами? Власне, питання можна вважати риторичним. Як сказав один з працівників дельфінарію “Немо” у коментарі для газети “Вечірній Київ”:

“Нас все равно никто не закроет. Потому что это Украина”.

Детальна інформація на cайті http://rescuedolphin.blogspot.com/

 • Roman2007

  А где детям дельфинов смотреть?
  По телевизору?
  Пусть лучше Василюк скажет какие его “ЛИЧНЫЕ ВЫГОДЫ”, за каждый такой митинг.
  И вообще, может стоит проверить, нет ли у Борейко и Василюка дачки в Конча-Заспе и лендрузера в гараже.
  Люди ведь должны знать правду, правильно!

  • Наявність особистих вигод і джипів легко перевіряється. Можете найняти детективне агенство ))) Але незалежно від результату навряд чи це дасть право дельфінаріям порушувати купу законів.

   П.С. До чого тут Борейко? Борейко – то зовсім інша організація…

   • Roman2007

    Хммм….Вы пробовали построить дельфинарий возле моря? Там полно своих “горе активистов” которые будут кричать, что природа прежде всего, наверное это черта нашего нарда такая, лучше пусть у соседа хата сгорит, но он ничего не построит ибо жаба душит. Плюс все земли “раздеребанены” депутатами, там негде яблоку упасть.
    В природе, увы, увидеть дельфинов для детей невозможно, в море они плавают, а билет на море + билет на катер, чтобы увидеть дельфина стоит ох как дорого.
    Я не виню “активистов”, но они пешки в чужих руках, не отрицаю, что они хотят сохранить природу для своих детей. Но вижу я за ними только пиар-акции политиков, не более. Вы на улицу выйдите, все митинги проплачены…50, 100, 150, 200 грн на человека.
    + зарабатывают прокуратуры, экологические инспекции, пожарники, милиция, санэпидемстанции и другие службы. Одним словом – большой доильный аппарат – вот и цель всех протестов.
    Одним словом, я не одобряю борьбу с дельфинариями. Я хочу чтобы дельфинарий был! При СССР были дельфинарии и была возможность посмотреть на трюки с дельфинами, почему сейчас нельзя ума не приложу.

    З.Ы. мне трудно разобраться во всех этих НЕЦАХ, ПЕЦАХ, ЗАХЫЗДЕЦАХ…поэтому может с Борейко и напутал.

    • Ну, по-перше, дельфінарії біля моря вже є. Я знаю, що ви скаже що, знову ж таки треба їхати на море… Але по-вашому краще утримувати дельфінів у неморській воді і мучати бідних тварин – все заради дитячої втіхи? Он деяких видів тигрів лишилося усього не більше 100 штук у всьому світі (!!!) так що, притягти їх до києва і поставити останнього тигра в тісній клітці, бо дітки їх ніколи не бачили вживу?Ясно, що багато чиновників в держустановах в нашій країні беруть хабарі (власне, якби вони їх не брали, то НЕМО б і не існувало б у Києві), і поліитчні акції часто проплачуються, але чому ви не можете повірити у те, що хтось може щось робити дійсно ідейно і цілеспрямовано, рік за роком одне і те ж?

     Не приймаючи на віру інших сценаріїв, аніж “все проплачено”, ви автоматично відкидаєте можливість, що ця країна колись стане нормальною і самі себе програмуєте (та закадаєте подібні думки власним дітям) на давання хабарів і методи дій, подібні до дій НЕМО та інших їм подібних. Стосовно НЕЦУ, то список донорів є на цьому сайті, і ви можете подивитися хто і як фінансує організацію. Просто смішно стає, коли організація вкотре переходить дорогу якомусь колу осбі, її звинувачують в найнятості конкурентами, а потім з точністю до навпаки… І так ситуація змінюється десятки разів по колу. Лобіюєте створення нацпарку? – нате статтю зі звинуваченням у співпраці з таки-то політиками і бажанням під приводом заповідання загарбати землі для дерибану. Хоча звинувачують якраз ті, хто збирався ті землі дерибанити і боїться втратити цю можливість… І таких по всіх напрямках… Так само, як вас, пане Романе, що звинувачує громадські організації у проплаченості і лобіюванні чиїхось інтересів, я, до прикладу, можу назвати представником осіб, що мають відношення до дельфінарію чи, може, ви працівник котроїсь з піар-контор, якого найняли для “наведення порчі” 🙂 Як воно бути об’єктом безпідставних звинувачень? 🙂

     • Roman2007

      Я же не выхожу с плакатами “не хочу дельфинарий”, вот когда выйду, тогда и будем разговаривать на эту тему. А пока я буду подозревать именно НЕЦУ в проплаченности, т.к. они на эти акции выходят! Как выходят люди под Верховную раду, как выходят на митинги и прочее.
      И ВСЯ Украина знает, что все куплено, спросите любого, любого встречного, прямо сейчас.

      А кто сказал, что НЕЦу не может таким образом зарабатывать деньги, кто больше дал, тому и продались. А список доноров – фикция…ну сколько им дадут 100 у.е.
      Я 100% не работник дельфинария и не работник пиар-конторы. Да и смысл наводить порчу, этот сайт читает полторы калеки, хотел бы наводить порчу писал бы в газету, в крупные интернет издательства и прочее. А тут расплодник болтовни и “борцов за свободу” результата от которых ноль.
      Я как киевлянин хочу чтобы дельфинарий был! И не один!

      З.Ы. А еще я очень хочу чтобы построили новый ледовый стадион на левом берегу и аквапарк, новый зоопарк.
      Все кто протестует против этих общественных сооружений – хотят нагреть руки, точка!

      ЗЫЗЫ Пусть лучше Василюк, на законодательном уровне поборется с теми, кто вывозит мусор в леса, камазами ведь вывозят. Засрали все! Но ему наверное за это не заплатят ))) поэтому и не видно его работы в этом направлении!

     • А пока я буду подозревать именно НЕЦУ в проплаченности

      🙂 Ваше право!

      На відміну від вас НЕЦУ нікого не підозрює , а надає факти.

      А список доноров – фикция…ну сколько им дадут 100 у.е

      🙂

      Я 100% не работник дельфинария и не работник пиар-конторы

      О так, я можу дозволити cобі вірити у ваші сто відсотків так само як і ви у мої 🙂

      ВСЯ Украина знает, что все куплено, спросите любого, любого встречного, прямо сейчас.

      Можливо. Значить, треба робити як роблять всі – продаватися, купувати, давати і брати хабарі і нікому не довіряти? У вас є варіант виходу з цієї ситуації?

      Да и смысл наводить порчу, этот сайт читает полторы калеки

      Це ви про кого? 🙂 Ну, навряд чи задача сайту екологічної органіації виконувати функції новинарного порталу. Я думаю, є купа інших способів донести свою позицію до влади, журналістів та громадян….

      З.Ы. А еще я очень хочу чтобы построили новый ледовый стадион на левом берегу и аквапарк, новый зоопарк.

      Я теж! А ще я хочу аби спершу добудували старий льодовий стадіон (якщо це взагалі можливо) і навели порядок у старому зоопраку.

      Пусть лучше Василюк, на законодательном уровне поборется с теми, кто вывозит мусор в леса, камазами ведь вывозят.

      Я думаю ви можете попросити у пана Василюка особисто (його контакти є в багатьох прес-релізах на цьому сайті), чи безпосередньо у працівників прокуратури архів листів за останні років 10, надісланих ним стосовно несанкціонованих сміттєзвалищ. Якщо ж вам просто болить сміття навколо, ви можете приєднатися до ініціативи http://letsdoit.org.ua/ (На днях була масштабна акція по прибиранню більшосьті парків Києва), але навряд чи ви з вашею параноєю захочете допомагати тим, хто “заробить гроші на вашій участі у прибиранні” 🙂

     • Vasyliuk

      прошу адмінстратора сайту лишити цю дискусію.

      хай буде. дайош демократію.

     • Vasyliuk

      йо-майо. це Василюк пише
      втім, схоже ви дійно не піар-агент. адже дійно не поінформований по повній програмі.
      а) ми не проводили жодну акцію. лише в одніє приймали участь. все інше рбили різні зоозахисні організації і здебільшого в інших листах.
      кампанія поти дельфінаріїв – це більше 90 суб*єктів в різних містах.
      б) ми не можемо буьти проплаченими іншими дельфінаріями, бо ми намагаємось закрити цей злочинний бізнес всюди. просто почали з неморських міст, де йе найбільш просто зробити. Дніпропетровськ і Львів вже вибули з роботьби. дельфінаріїв там більше нема. граємо далі.
      в) щодо сміття. це ви даремно кидаєтесь таким. у нас навтіь на цьому ж сайті є ціла сторінка з інтерактивною картою звалищ, ліквідації яких ми добились.
      слідкуйте за пресою, щоб знати що ми робимо.
      г) щодо законодавчої боротьби. 🙂 щотижня ми відсилаємо до 60 скарг на нововявлені порушенян природоохоронного заокнодавства по всій Україні. бувають дні колия особисто по кілька раз мушу ходити писати поясненя в МВС і прокуратуру, або бути свідком в судах. це більш дієво ніж акції. тому ми їх і не проводимо переважно.
      дельфінарій закривати і зносити будуть не ачасники акції (хоча це було б супер!), а судові виконавці і великий екскаватор.

      щодо соціального будівництва.
      ви схоже не киянин,якщо підтримуєте знищення парків і скверів. адже саме на них збираються робити ті споруди, які ви згадали.
      ви – несвідома людина, яка ставить свої дріб*язкові інтереси вище інтересів прироли і держави. відтак – людина неінтелігентна.

      ще раз – В.Борейко – зовсім інша організація.
      щодо дачки 🙂 почитайте газету ВВ за минулий липень :)))) там є шикарна замовна стаття де написано що я олігарх і хочу заволодіти національним парком. так що з дачкою ви продешевили.

      вибачте за різкий тон. протосто за вікном перша ночі,а мені ще десяток звернень і скарг писати.
      добраніч.

     • Roman2007

      Почитал, о Вашей работе, более внимательно.
      Есть конечно и здравые идеи, выпуск литературы, внедрение новых источников энергии, но не могу понять, ну каким тут боком дельфинарий?
      Это социальный объект, такие были в СССР, почему сейчас нельзя?
      Закрываем тему!
      З.Ы. когда будет проходить акция “мы против дельфинария”, прийду и стану напротив с плакатом “хотим дельфинарий”, “Василюк не лишай детей дельфинария”!

     • Roman2007

      Вот что говорит Целовальник, читайте и думайте! Если уже гл. архитектор города говорит об этом, то думаю это уже не только мое мнение!
      “Недовольные найдутся всегда. И даже не потому, что эта стройка кому-то на самом деле не нравится. Дело в том, что вся информация о ведущейся в городе застройке находится в руках у предприимчивых людей, которые готовы бороться с любым строительством. Это не одна группа – их десятки. Это такой бизнес, зарабатывание денег. Используя людей, манипулируя общественным мнением, эти группы вступают в переговоры с застройщиками.”

      ЗЫЗЫ разочаровался я в “природоохранных” объединениях и всяких там НЕЦАх, ПЕЦАх, ГЕЦАх, все только и занимаются, что баблом. Соответственно и разговаривать с ними не имеет смысла – ибо цель у них не природа, а бабло!

     • YoKoKo

      То шо ж він каже? 🙂
      Шкода мені вас, Романе… Видно, не всіх контужених війна забрала…

     • Roman2007

      Да, видимо не всех, раз Вы тут пишите!

     • Roman2007

      Для Василюка и прочих “грантоедов” http://www.krab.org.ua/novosti/?ofs=60

      Дельфинарий Немо на постоянной основе проводит встречи онкобольных деток с дельфинами. При этом не афиширует это на всю страну как свою супер заслугу.
      Узнал случайно!

      ЗЫ отрабатывайте гранты на АЭС!!!

     • Vasyliuk

      Ну я б не ображав так прямо Романа. унього своя позиція. Кожен має свій бар*єр, коли далі зриває кришу і ти починаєш захищати те, що поки ще ніхто не знищив. У романа перед вікнами мабуть досі є скверик і дитячий майданчик, на місці яких не вигнали досі висотку після чого в його хаті вода не підніметься вище 3 поверху а каналізація буде забиватись відходами висотки, на які вона аж ніяк не розраховувалась у оспівані Романом радянські часи. дійсно, в радянські часи такої забудови не було. і боротись ні зх чим було. Це тепер і боротись є з чим і важко ц я справа дається.
      А целовальник на жаль, спершу себе проявив як твереза людина, а тепер просто показав всім, що працює на забудовників.

      а щодо акції ЗА дельфінарій – це круто. Думаю журналісти б на це клюнули. Проводьте, поки судові виконавці таки не знесли дельфінарій по тій програній ним справі 🙂

      всіх зі святами! Нехай в цьому році всі дельфінарії збанкрутіють, всі тварини будуть щасливі а всі хто може лопухнутись на корупції і контрабанді рідкісних тварин, нехай зробить це і загримить за грати!

  • А відносно того, де краще показувати, то думаю найкращий варіант – в природі. В крайрьому випадку – в нормальних дельфінаріях, що бахуються біля моря.

   Інакше вам лишиться якраз показувати цих чудових тварин хіба що по телевізору – незонний вилов зникаючих видів дельфінів і подібний незаконний бізнес з поганими умови утримання знизять шанси ваших дітей спостерігати їх в акваторії України…

 • JustM

  Кожного разу, коли їду повз цю споруду, думаю про ні в чому не винних дельфінів та про винних в цій ситуації чиновників. А тепер виявляється, що вже минув рік….