Несплачений рахунок: Як вугільні електростанції руйнують наше здоров’я

coal-impact

Публікація “Несплачений рахунок: як вугільні електростанції руйнують наше здоров’я” є перекладом звіту підготовленого Альянсом охорони здоров’я та довкілля на основі експертної оцінки впливу вугільних теплових електростанцій (ТЕС) на здоров’я населення в розрізі 30 країн Європи (27 держав-членів ЄС, а також Хорватія, Сербія і Туреччина). У цій публікації вперше представлені результати впливу вугільних електростанцій Європи на здоров’я населення.

Викиди від вугільних електростанцій в Європі істотно посилюють тягар забруднення довкілля. Результати останніх досліджень, опубліковані у даному звіті, показують, що лише на території Європейського союзу вони стали причиною понад 18 200 ранніх смертей, близько 8500 випадків захворювань на хронічний бронхіт і понад 4 мільйони втрачених робочих днів на рік. За оцінками, економічні витрати, пов’язані з впливом спалювання вугілля на здоров’я європейців, складають до 42,8 мільярдів Євро на рік. Вугільні електростанції є потужним джерелом забруднення атмосфери в Європі, яке європейські фахівці з респіраторних захворювань називають «невидимим вбивцею» і одним з найсерйозніших загроз для здоров’я населення. Забруднення повітря виливається у ряд проблем зі здоров’ям, включаючи зростання ризику виникнення респіраторних і серцево-судинних захворювань.

Залучення представників сфери охорони здоров’я до питань енергетики має величезне значення для прийняття рішень щодо її майбутнього розвитку, з урахуванням наслідків для здоров’я населення. Ми отримуємо все більше доказів того, що здоров’я жителів Європи потерпає від зміни клімату, а вчені б’ють на сполох стосовно очікуваного зростання захворювань і смертності протягом найближчих десятиліть. Поступове скорочення використання вугілля у роботі електростанцій і теплоелектростанцій Європи є необхідним заходом для запобігання довгострокового впливу зміни клімату на здоров’я. Цей процес також принесе користь і у короткостроковій перспективі, знижуючи рівень забруднення повітря.

З огляду на необхідність прийняття термінових заходів боротьби зі зміною клімату і величезними ризиками для здоров’я, пов’язаними із забрудненням повітря, поступове виведення вугілля з виробництва електроенергії є пріоритетним напрямком інтегрованої екологічної та енергетичної політики.

Несплачений рахунок: Як вугільні електростанції руйнують наше здоров’я

Короткий зміст та рекомендації національним органам влади наведені у резюме.