Несплачений рахунок: Як вугільні електростанції руйнують наше здоров’я. Резюме

coal-impact-abs

Як забруднення повітря від вугільних електростанцій впливає на здоров’я? Коротко про це ви можете дізнатися з резюме доповіді “Несплачений рахунок: як вугільні електростанції руйнують наше здоров’я” Альянсу з охорони здоров’я та довкілля.

Згідно доповіді, забруднення повітря внаслідок роботи вугільних електростанцій, є причиною підвищення чисельності респіраторних і серцево-судинних захворювань, а також підвищення рівня смертності в Європі. За винятком кількох країн, серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в Європі – на їх долю припадає близько 40 % смертей (2 млн. смертей на рік). В ЄС витрати, пов’язані з серцево-судинними захворюваннями, оцінюються в 196 млрд. Євро на рік, а витрати, пов’язані з хронічними респіраторними захворюваннями, за даними Європейського пульмонологічного фонду (ELF) і Європейського респіраторного товариства (ERS), складають 102 млрд. євро на рік.

Зважаючи на величезну шкоду якої завдає забруднення повітря здоров’ю населення, поступове скорочення використання вугілля у роботі електростанцій і теплоелектростанцій Європи є необхідним заходом для запобігання довгострокового впливу зміни клімату на здоров’я. Цей процес також принесе користь і у короткостроковій перспективі, знижуючи рівень забруднення повітря.

Несплачений рахунок: Як вугільні електростанції руйнують наше здоров’я. Резюме

З повним текстом доповіді можна ознайомитися за наступним посиланням.