Міжнародний водний шлях Е40

Міжнародний водний шлях (МВШ) E40 є одним з міжнародних внутрішніх водних шляхів, створення якого підтримує Європейська економічна комісія Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН) у рамках Угоди AGN.

Проект погано продуманий, будівництво Е40 стане катастрофою для Полісся. Будівництво та експлуатація водного шляху передбачає зміну гідроморфологічних умов всього регіону Полісся, що призведе до деградації цінних територій водно-болотних угідь, які перебувають під національним та міжнародним захистом як ареала оселищ цінних біотипів, та низки вразливих природних територій України. Полісся є невід’ємною складовою природної системи регулювання запасів водних ресурсів Європи та клімату в регіоні.
МВШ E40 має з’єднати Балтійське море з Чорним морем (м. Гданськ, Польща з м. Херсон, Україна) та пролягти через три країни: Польщу, Білорусь, Україну.

Проект передбачає суттєві зміни в річках: зміни в гідрологічному та гідроекологічному режимах, будівництво та реконструкцію гідротехнічних споруд, збільшення розміру фарватеру, вирівнювання русла річок, днопоглиблювальні роботи тощо.

Польська частина пройде річками Вісла, Західний Буг, до Тересполя, польсько-білоруського кордону. Білоруська частина має пролягти річкою Мухавець, Дніпро-Бугський канал, річкою Піна та Прип’ять до білорусько-українського кордону.

Цей проект створює платформу для розгляду проекту E40 відповідно до вимог зазначеної Директиви ЄС із широким залучення громадськості до його обговорення та оцінки всіх ризиків з ним пов’язаних.

Нашою вимогою до уряду України є – забезпечити широке обговорення в країні питання доцільності реалізації проекту Е40 виходячи з національних інтересів, враховуючи міжнародні зобов’язання України, вимоги національного законодавства, а також те, що Україна сповідує європейські цінності.

 

Text

Координатор проекту:

Франкфуртське зоологічне товариство

До Коаліції увійшли 5 організацій із 4 країн:

  • «Ахова птушак Бацькаўшчыны» (BirdLife Belarus) та
  • «Багна» (Bahna), Беларусь;
  • Польське товариство охорони птахів (Polish Society for the Protection of Birds – OTOP);
  • Національний екологічний центр України (National Ecological Centre of Ukraine – NECU)

Новини