Кияни втрачають півгодини щодня через проблеми зі смугами для громадського транспорту

Пасажири громадського транспорту Києва втрачають щодня в середньому 31 хвилину через погане функціонування смуг для громадського транспорту. Про це свідчать результати проведеного волонтерами Екоцентру аналізу руху громадського транспорту по виділених смугах у ранкові та вечірні години пік.

Згідно до обрахунку волонтерів, у вечірні години пік пасажири громадського транспорту втрачають в середньому 18,5 хвилин, у ранкові години — 12,5 хвилин.

“Без ефективного громадського транспорту Києву ніколи не вирішити своїх транспортних проблем. Ми впевнені, що вільні смуги для руху громадського транспорту – один із перших кроків до впровадження політики сталої мобільності у Києві. Такий крок дасть змогу вивести автобуси та тролейбуси з заторів, забезпечити комфортне та безперешкодне пересування містом для людей, які користуються громадським транспортом”, – зазначив координатор транспортної кампанії Андрій Климчук.

Нагадаємо, у Києві перші смуги громадського транспорту з’явилися 5 років назад. При підготовці до Євро 2012 міська адміністрація вирішила показати, що Київ сучасне європейське місто з відповідною дорожньою інфраструктурою. Пізніше, нова міська адміністрація вирішали розширити цю практику, і такі смуги з’явилися на вулицях, які відносяться до так званого малого кільця міста.

Під час Євробачення 2017 в Києві очікується велика кількість туристів, які будуть активно пересуватися містом. Але проблема зі смугами так і не вирішена, а ефективність роботи громадського транспорту на відповідних маршрутах залишає бажати кращого.

Контакти для додаткової інформації:
Климчук Андрій
Координатор транспортної кампанії
(099) 602 63 61
ak[at]necu.org.ua