Громада села Шульгівка на Дніпропетровщині, з якою НЕЦУ співпрацює з приводу екологічних загроз від розташованої в цьому регіоні звіроферми з розведення норки, провела 20 серпня етнофестиваль «Козацька толока 2016». Однією з цілей проведення цього свята, за словами його організаторів, є сприяння створенню Національного природного парку «Орільський». Як стверджують активісти, створення цього парку гальмується в тому числі й тому, що в його межах було дозволено розмістити величезну звіроферму, на якій утримуються сотні тисяч норок.

В ході свята в Шульгівці був проведений ярмарок, де майстри запрошували повчитися народних ремесел та художніх промислів, відбулися спортивні змагання, відвідувачів пригощали на козацькій польовій кухні, про історію краю розповідали краєзнавці в міні-музеї історії села.

На думку місцевих активістів, створення національного парку та розвиток «зеленого» туризму сприятиме розвитку села, збільшенню кількості робочих місць, збереженню довкілля. «Ми маємо впроваджувати ідеї сталого розвитку села, що дозволяють не тільки вирішувати економічні проблеми, а й зберігати довкілля та відновлювати природні багатства», – зазначила голова громадської організації «Шульгівська громада» Вікторія Льовкіна.

За словами експерта з питань охорони навколишнього середовища НЕЦУ Владлени Марцинкевич, у разі початку повноцінного функціонування нацпарку звіроферму, що знаходиться на його території, необхідно буде закрити.

«З самого початку територія, на якій зараз знаходиться звіроферма була зарезервована під національний парк. Якщо тут буде створено нацпарк, то звіроферма як об’єкт підвищеної екологічної небезпеки1 згідно до діючого законодавства, не повинна розташовуватись на його території2», – зазначила вона.

Нагадаємо, згідно до інформації біологів, за показником раритетності флори та фауни, котрий традиційно є одним з головних критеріїв у міжнародній практиці для оцінки значимості територій для заповідання, Приорілля не поступається будь-якому діючому національному парку України.

Додаткова інформація:
+38 096 916 07 19
press@necu.org.ua

Примітки:

1. Постанова КМУ №808 від 28.08.2013 зазначає, що об’єктом підвищеної екологічної небезпеки є звіроферми з 3 тис. і більше пухнастих тварин.
2. Закон України про природно-заповідний фонд, «На території зони регульованої рекреації, стаціонарної рекреації та господарської зони забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території національного природного парку».