Екологи стверджують, що нацпарк “Голосіївський” створили для забудови

Національний природний парк “Голосіївський” створили для того, щоб забудувати його територію. До такого висновку дійшли експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Як повідомили «ЛігаБізнесІнформ» у прес-службі НЕЦУ, екологи, які вже більше 20 років спостерігають за динамікою розвитку цієї території, вважають, що метою створення національного природного парку є привід одержати законний механізм забудови голосіївських лісів.

“Нацпарк “Голосіївський” зовсім не функціонує як природний парк – досі немає природоохоронних знаків, карт і схем пересування відвідувачів по його території. Межі парку ніяк не промарковані й нічим не відрізняються від решти території міста. Немає охорони, яка б патрулювала Голосієво. Відсутнє навіть адміністративне приміщення. У нацпарку досі продовжується вирубка лісу, неначе це звичайний лісгосп”, – відзначив глава НЕЦУ Ігор Сіренко.

“Нацпарк “Голосіївський” хотіли створити ще у 80-х роках, проте міська влада перешкоджала його створенню, оскільки мала свої плани на ці ділянки. Коли в серпні 2007 року нацпарк був врешті-решт створений, його площа зменшилася з 11 тисяч гектарів, як планувалося із самого початку, – до 4,5 тисяч”, – підкреслив заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

“В ході процедури зонування зі складу земель нацпарку “Голосіївський”, які мали б бути виключно заповідною зоною, будуть виділені зони стаціонарної рекреації, регульованої рекреації і господарська зона, які складуть, щонайменше, 2/3 від загальної площі нацпарку. Режим використання цих зон передбачає рекреаційну забудову, яка приведе природу Голосієва до остаточного знищення. До складу нацпарку не включили жодної території, на якій вже є рекреаційна забудова. Виходить, що цей нацпарк створили для того, щоб забудувати”, – відзначив Сіренко.

За його словами, вже помітні перші ознаки майбутніх масштабних забудов. Сиренко повідомив, що існує проект будівництва через центр заповідника прогулочної траси з супроводжуючими її готелями, приуроченої до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату “Євро-2012”.

Джерело: www.kyiv.proua.com

Коментарі закрито.