Інформація для журналістів

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) підготував новий документальний фільм «Про що мовчать енергетики?», присвячений cоціальним та екологічним загрозам, пов’язаним з будівництвом гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС).

У фільмі зібрано факти, які наглядно cпростовують міфи, пов’язані з будівництвом на Україні ГАЕС: реальні кадри будмайданчиків Дністровської та Ташлицької ГАЕС. Свідчення людей у відчаї, які зігнулись під тягарем некомпенсованих наслідків будівництва, інтерв’ю із незалежними експертами, що говорять як про можливі серйозні екологічні та техногенні ризики, так і про недоцільність витрачання державних коштів на проекти будівництв 70-80-их рр. минулого сторіччя.

Нещодавно з вуст найвищих посадовців країни звучали привітання енергетиків з нагоди введення у дію першого, дослідного, найбільшого у Європі! гідроагрегату на Дністровській ГАЕС. Але кому відомо і хто відповідальний за ті збитки, яких нанесено місцевому населенню? Примусове відселення чи, ще гірше, не відселення із зони впливу; відсутність питної води, пилове та шумове забруднення, нездійснені обіцянки соціально- економічного розвитку району – про все це не повідомляють у офіційній хроніці. Жодне підтвердження економічної обґрунтованості ГАЕС як найкращого методу вирішення питання піків у енергомережі не оприлюднювалося, хоча незалежні експерти знають і говорять про дешевші та безпечніші методи.

Сьогодні ж йде мова не тільки про завершення будівництва Дністровської ГАЕС, але й про відновлення будівництва практично «з нуля» ще однієї станції – Канівської ГАЕС на Дніпрі, поруч із Канівським природним заповідником та Шевченківським національним заповідником.

Фільм «Про що мовчать енергетики?» дасть цікавий матеріал всім, хто цікавиться випадками порушення прав громадян та ігнорування їх законних інтересів, пише про екологічні проблеми, відслідковує питання корпоративної соціальної відповідальності, бореться з корупцією та симуляцією громадських слухань, займається розслідуваннями ситуацій навколо проектів, що можуть призвести до регіональних екологічних катастроф, тощо.

Національний екологічний центр України – одна із перших громадських неприбуткових організацій національного рівня в незалежній Україні, покликана захищати право людини на якісне життя у безпечному довкіллі.

Фільм Ви можете переглянути онлайн за посиланням: http://www.necu.org.ua/pro-sho-movchat-film.
Отримати копію фільму на DVD можна у Ірини Головко, тел. +38044 238 62 60.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ірина Головко
+38044 238 62 60
iryna AT bankwatch.org

Віктор Мельничук

+38050 5457574
necu AT i.kiev.ua

Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua