Експерти НЕЦУ

Олексій Володимирович Василюк

Заступник Голови НЕЦУ

(Oleksij Vasyliuk), 1983

Олексій долучився до НЕЦУ 2001 року, у 2004-2011 роках очолював Молодіжне відділення НЕЦУ. З березня 2008 р. – заступник Голови НЕЦУ. Наразі він також є молодшим науковим співробітником Відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології НАН України.

Ярослав Іванович Мовчан

Голова НЕЦУ

(Yaroslav Movchan), 1957

Ярослав Мовчан є одним із співзасновників НЕЦУ та його дочірніх і партнерських організацій – Інституту екології НЕЦУ , Товариства громадян „Зелена Україна”, Українського комітету підтримки програми ООН з довкілля, ряду екологічних видань. З травня 1992 – виконавчий директор НЕЦУ.

Ірина Іванівна Ставчук

Експерт з питань зміни клімату

(Iryna Stavchuk), 1981

Ірина приєдналася до НЕЦУ у грудні 2005 року як координатор напрямку попередження глобальної зміни клімату та адаптації до негативних наслідків.

Ірина Олегівна Головко

Експерт у сфері енергетики

(Iryna Holovko), 1984

Ірина приєдналася до НЕЦУ у вересні 2007 року як координатор міжнародної мережі НУО «CEE BankwatchNetwork». Займається моніторингом діяльності міжнародних банків розвитку (МБР) в Україні у сфері енергетики, координує громадські кампанії проти проблемних енергетичних проектів.

Олексій Георгійович Пасюк

Координатор програм

(Olexi Pasyuk), 1974

Олексій приєднався до НЕЦУ 2000 року, обійнявши посаду міжнародного координатора енергетичних програм мережі «CEE Bankwatch Network». З 2004 року відповідальний за роботу мережі «CEE Bankwatch Network» у країнах Центральної Азії та Кавказу.

Анна Володимирівна Шумейко

Експерт з енергозбереження

Анна приєдналася до НЕЦУ у лютому 2015 року. Працює над питаннями енергозбереження та енергоефективності у будівлях. Співпрацює з експертами, представниками національних і місцевих органів влади, громадськими активістами щодо розробки, прийняття та реалізації державної політики з енергоефективності. Готує коментарі та пропозиції до проектів державних рішень та координує громадську експертну робочу групу з питань механізму фінансування енергоефективності у будівлях. Координує експертну групу “Реформа енергетичного сектора” Реанімаційного Пакету Реформ.

Ігор Павлович Сіренко

(IgorSirenko), 1956

Ігор Сіренко є одним із засновників НЕЦУ. В 1999-2008 р. та 2011-2013 р. був Головою організації. У 2013 році його обрали заступником Голови НЕЦУ. У 2015 р. Ігоря Сіренка обрано головою Ревізійної комісії НЕЦУ.

Андрій Григорович Желєзний

провідний експерт НЕЦУ з питань зміни клімату

(Andriy Zheleznyi), 1987

Андрій приєднався до НЕЦУ 2008 року. В організації працює у програмі з питань зміни клімату, метою якої є попередження глобальних змін клімату та їхніх негативних наслідків.

Віктор Павлович Мельничук

Член Ревізійної комісії НЕЦУ

(VictorMelnychuk), 1965

Віктор долучився до НЕЦУ в 1993 році. Був ініціатором громадських кампаній проти побудови Дністровської (2005 р.) та Канівської ГАЕС (2006 р.). З 1998 до 2011 обіймав посаду виконавчого директора НЕЦУ. Член Ради НЕЦУ з 1998 року.

Владлена Миколаївна Марцинкевич

Експерт з екологізації агросектору

(Vladlena Martsynkevych), 1983

Владлена працює у НЕЦУ з грудня 2007 року у програмі співпраці з країнами Центральної Азії та Кавказу міжнародної мережі НУО «CEE Bankwatch Network», яка спрямована на зменшення негативних наслідків проектів МБР на довкілля.

Галина Петрівна Проців

Голова Тернопільського обласного відокремленого підрозділу НЕЦУ

(Halyna Protsiv), 1966

Галина долучилась до НЕЦУ в 2000 році. З 2005 року активний учасник та організатор громадських кампаній проти добудови Дністровської ГАЕС. Член НЕЦУ з березня 2008 року. З 2011 по 2017 - член Ради НЕЦУ.

Ганна Валеріївна Коломієць

Голова Миколаївської філії НЕЦУ

(Hanna Kolomiiets’), 1974

До НЕЦУ Ганна приєдналась у 1997 році. У 2004 році її обрали Головою Миколаївської філії, у 2005 – заступницею Голови, з 2013 року вона знову очолює філію НЕЦУ у Миколаївській області.

Максим Андрійович Бабаєв

Експерт з відновлюваної енергетики

(Maksym Babaev), 1989

Приєднався до НЕЦУ у грудні 2012 року як асистент проекту «Увімкни сонце – живи комфортно».

Надія Олександрівна Артем’єва

експерт з питань адаптації до зміни клімату

(Nadiia Artemieva), 1983

Надія приєдналась до НЕЦУ в 2015 році. Займається технічною допомогою громадам, що потерпають від проявів зміни клімату, у розробці локальних планів дій з адаптації та їх впровадженню.

Наталія Олександрівна Вишневська

Член Ради НЕЦУ, координатор зоозахисної діяльності НЕЦУ

(Natalya Vyshnevska), 1969

Свою природоохоронну діяльність Наталія розпочала 1993 року у Greenpeace Ukraine, де відповідала за зв’язки з прихильниками та організовувала вуличні акцій. З 2010 року активно займається захистом диких та безпритульних тварин.

Олег Володимирович Савицький

Експерт з екологізації енергетики

(Oleg Savitsky), 1987

Олег приєднався до колективу НЕЦУ у лютому 2013 року. Основні сфери діяльності – зміна клімату, теплова енергетика, охорона атмосферного повітря.

Олена Василівна Міскун

Експерт з міжнародних фінансових організацій

(Olena Miskun), 1979

Олена почала свою екологічну діяльність у НЕЦУ волонтером у 2002 році. У 2008 році перейшла на посаду національного координатора «CEE Bankwatch Network». Займається моніторингом діяльності міжнародних банків розвитку в Україні (ЄБРР та ЄІБ), координує громадські кампанії проти проблемних проектів.

Георгій Костянтинович Веремійчик

Голова Ревізійної комісії НЕЦУ, Експерт з питань політики у сфері зміни клімату

(Heorhiy Veremiychyk), 1945

Георгій Веремійчик приєднався до НЕЦУ 2016 р. Займається питаннями політики у сфері зміни клімату, зокрема, виконання Україною зобов’язань відповідно до Паризької угоди (2015 р.) Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Сферами діяльності також є впровадження засад сталого розвитку, дослідження впливів промислових об’єктів на довкілля, екологічний аудит.

Юрій Григорович Масікевич

Член Ради НЕЦУ, Голова Буковинської філії НЕЦУ «Крона»

(Yuriy Masikevych), 1957

З 1992 р. Масікевич Ю. Г. є директором громадської екологічної організації «Буковинська філія НЕЦУ «Крона»

Євгенія Вікторівна Кравченко

Експерт по роботі з волонтерами та прихильниками

(Ievgeniia Kravchenko), 1988

До НЕЦУ Євгенія приєдналась 2014 року. З 2009 року активно займається громадською та волонтерською діяльністю у різних сферах громадського життя.

Михайло Ігорович Амосов

Експерт з екологізації сільського господарства

До діяльності НЕЦУ приєднався у 2015 році, ставши волонтером інформаційного туру «Енергонезалежність – наша спільна справа». В подальшому підтримував діяльність НЕЦУ у допомозі місцевим громадам через порушення їх прав пов’язаних з промисловим тваринництвом.

Олег Євгенійович Андрос

Член Молодіжного відділення НЕЦУ

(Oleg Andros), 1985

У 2004-2005 рр. познайомився та приєднався до МВ НЕЦУ через кампанію на захист зелених зон Батиєвої гори. Учасник кампаній проти комерційних дельфінаріїв, за збереження зелених зон м. Києва, за добробут тварин у Київському зоопарку.

Анна Аркадіївна Куземко

Заступник Голови НЕЦУ, Голова Уманського відокремленого підрозділу НЕЦУ

(Kuzemko Anna), 1974

До НЕЦУ долучилася 2015 року. Голова Уманського відокремленого підрозділу НЕЦУ. Є автором та співавтором понад 200 наукових публікацій, а також автором наукових обгрунтувань на створення понад 20 об’єктів природно-заповідного фонду України.

Анна Олександрівна Даниляк

Фахівець з охорони навколишнього середовища

(Anna Danyliak)

Анна приєдналась до команди НЕЦУ влітку 2015 року у якості волонтерки. З 2016 року розпочала роботу у якості експерта з охорони навколишнього середовища та наразі опікується питаннями сталого сільського розвитку та екологізації сільського господарства.