Гідроенергетика є найбільш потужним фактором зарегулювання річок, що призводить до незворотних змін в річкових екосистемах і позначається на всіх споживачах екосистемних послуг – кожному мешканцю басейну річки.

Національний семінар проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетиці: сприяння реалізації європейських вимог до розвитку гідроенергетики в країнах Східної партнерства» відбудеться 28 червня, початок о 10:30, Summit Center, Блакитний зал, вул. Тигина 49/3. Підсумкова прес-конференція семінару буде проведена в Агентстві друку IPN, Будинок друку, вул. Пушкіна 22, початок о 16:00.
Організатори: Національний екологічний центр України та Міжнародна асоціація охоронців річок Еко-Тірас за підтримки Європейського Союзу та Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства.

Гостра екологічна ситуація пов’язана з сучасним станом річок привертає увагу широкої громадськості. Організації громадянського суспільства ведуть пошук інструментів імплементації екосистемного підходу та обліку екосистемних послуг в процес прийняття рішень щодо розвитку гідроенергетики, а також в інтегроване управління водними ресурсами в країнах Східного партнерства, і в Молдові, зокрема. Така імплементація допоможе оцінити дійсний вплив об’єктів гідроенергетики на навколишнє середовище, що в першу чергу актуально в зв’язку з планами будівництва нових ГЕС на річці Дністер.

Учасники прес-конференції: виконавчий директор Міжнародної асоціації охоронців річок Еко-Тірас д.б.н Ілля Тромбіцький, голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк, експерти проекту Віктор Мельничук (НЕЦУ) та Галина Проців (НЕЦУ).

Метою проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння виконанню європейських вимог до розвитку до розвитку гідроенергетики в країнах Східного партнерства»
є сприяння реалізації процедур СЕО і ОВНС, передбачених горизонтальними директивами ЄС та відповідними конвенціями, сторонами яких є держави Східного партнерства, для обґрунтованої можливості реалізації планів, програм і проектів в області гідроенергетики, просування екосистемного підходу до розвитку гідроенергетики і комплексного управління водними ресурсами.
Проект реалізується через схему Регрантінгу-2019 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках підтримки громадянського суспільства в регіоні. Його зміст є виключною відповідальністю Національного екологічного центру України та партнерів проекту і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу.