Гідроенергетика є найбільш потужним видом діяльності людини, який призводить до незворотних змін у річкових екосистемах і позначається на всіх  екосистемних послугах: кожному мешканцю та кожній екосистемі басейну річки.

4 жовтня в Києві відбудеться підсумкова конференція проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння реалізації європейських вимог до розвитку гідроенергетики у країнах Східної партнерства».

Де? Великий конференц-зал Національної академії наук України, Білий зал, м. Київ, вул. Володимирська, 55.

Коли? 04 жовтня, п’ятниця, 10:00–17:00

Організатори: Національний екологічний центр України, за підтримки Європейського Союзу та Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства, а також за участі ГО «Екосфера», Міжнародної асоціації охоронців річок «Еко-Тірас» (Молдова), Еколого-культурної НУО «Хазер» (Вірменія), Азербайджанського орнітологічного товариства.

 

Катастрофічний сучасний стан екосистем більшості річок привертає увагу широкої громадськості. Організації громадянського суспільства ведуть пошук інструментів імплементації екосистемного підходу та обліку екосистемних послуг у процес прийняття рішень щодо розвитку гідроенергетики, а також в інтегроване управління водними ресурсами у країнах Східного партнерства. Такий підхід допоможе комплексно оцінити вплив об’єктів гідроенергетики на довкілля, що надзвичайно актуально у зв’язку із загрозливими планами масштабного будівництва нових гідроелектростанцій та незадовільним станом вже існуючих

На заході буде обговорено стан впровадження екосистемного підходу в Україні, Молдові, Вірменії та Азербайджані, проблемні питання та пропозиції щодо сприяння його впровадження в практику, а також особливості застосування для транскордонних басейнів на прикладі р. Дністер.

 

Спікери:

  • Руслан Гаврилюк, голова Національного екологічного центру України
  • Оксана Станкевич-Волосянчук, еколог ГО «Екосфера»
  • Галина Проців, експерт Національного екологічного центру України
  • Іван Матушек, експерт EKOSUR, Словаччина
  • Ілля Тромбіцький, виконавчий директор «Еко-Тірас» (Молдова)
  • Роман Коробов, експерт «Еко-Тірас» (Молдова)
  • Арам Габрієлян, експерт НУО «Хазер» (Вірменія)
  • Ельчін Султанов, директор Азербайджанського орнітологічного товариства
  • Наталія Закорчевна, експерт Дністровського проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ ЄЕК ООН

 

До участі запрошуються представники державних органів у сфері управління водними ресурсами, гідроенергетичного сектору, науковці, експерти, громадськість та інші зацікавлені особи.

Для участі можна зареєструватися заповнивши форму, або надіслати лист на адресу info@necu.org.ua. Довідки за телефоном +38 050 385 90 37 (Руслан Гаврилюк).

Більше інформації доступно за посиланням.

 

Метою проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння виконанню європейських вимог до розвитку до розвитку гідроенергетики в країнах Східного партнерства» є сприяння реалізації процедур СЕО і ОВД, передбачених горизонтальними директивами ЄС та відповідними конвенціями, сторонами яких є держави Східного партнерства, для обґрунтованої можливості реалізації планів, програм і проектів в області гідроенергетики, просування екосистемного підходу до розвитку гідроенергетики і комплексного управління водними ресурсами.

Проект реалізується через схему Регрантінгу-2019 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках підтримки громадянського суспільства у регіоні. Його зміст є виключною відповідальністю Національного екологічного центру України та партнерів проекту і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

English version