EngУкр

Довкілля Києва

Версія для друку

Київ – найбільше місто України. Враховуючи столичний статус Київської агломерації, саме сюди направлена значна частка як вітчизняних так і закордонних інвестицій в будівництво та сферу послуг. Саме тут найшвидшими темпамим йдуть процеси землевідведення і забудови. В сучасних умовах нові землевідведення можливі виключно за рахунок природних територій.

Водночас, Київ лишається унікальною європейською столицею, в якій зберіглись значні за площею цінні природні території. Серед них – проектований національний природний парк «Голосіївський», заплавні луки «Конча-Заспи», каскад дніпровських островів, що проходять через все місто. Тут мешкають тварини та зростають рослини, занесені до Червоної книги України. В місті досі можна зустріти горностая, видру, орлана-білохвоста, побачити кілька видів зникаючих орхідей. 12 % київських земель мають заповідний статус. Через місто проходить Дніпровський екологічний коридор, що має національне та Всеєвропейське значення.

Загрозу, що нависає над природними екосистемами Києва можна порівняти хіба що із забудовою Азово-Чорноморського узбережжя. Охорона природи Києва є окремим напрямком діяльності НЕЦУ. Всі матеріали цього розділу присвячені цьому.

Прес-релізи

Стан Маріїнського парку після мітингу тягне на кримінал, - природоохоронці [24.12.2013]

Фото Сергія ГайдаяСлід, який залишили по собі мітингарі на території Маріїнського парку, заслуговує на кримінальну справу, – вважають у Національному екологічному центрі України й уже звернулися із вимогою знайти та покарати винних до Генеральної прокуратури України.

Територія Маріїнського парку, де протягом кількох останніх тижнів перебували учасники мирної демонстрації, на думку природоохоронців, суттєвого деградувала.

“Відбулось засмічення, руйнування елементів зовнішнього дизайну парку, утрамбовування ґрунту, пошкодження дернини, дерев та їхнього коріння через розпалювання багать та встановлення бочок для обігріву людей”, – резюмує Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ. За його словами, це – порушення законодавства, адже Маріїнський парк – парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва, що є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років згідно зі ст. 252 Кримінального кодексу України.

КМДА лівою рукою розробляє проект океанаріуму в Київському зоопарку, а правою відхиляє його [03.04.2012]

Київрада вкотре „забиває” на Біличанський ліс [05.03.2012]

У київському зоопарку не повинно бути чергової “бляшанки” з дельфінами [20.02.2012]

Суд постановив повернути киянам урочище Горбачиха [27.11.2011]

Листи та звернення

Кампанія порятунку об’єктів-претендентів на звання «7 природних чудес України» [16.07.2008]

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) звернувся до ініціатора конкурсу “7 природних чудес України” Миколи Томенка з проханням врятувати об’єкти-претенденти на це звання. Як стверджують природоохоронці, понад одній четвертій всіх “кандидатів” на звання “природне диво” загрожує знищення. Деякі з об’єктів можуть бути знищені ще до оголошення результатів конкурсу. НЕЦУ пропонує М.Томенку спільними зусиллями перетворити конкурс на Всеукраїнську кампанію порятунку природних перлин України.

Відкрите звернення до української влади щодо несвоєчасного оприлюднення рішень Київської міської ради та порушення Закону України "Про місцеве самоврядування" [08.05.2008]

Документи

Зауваження та пропозиції до проекту Концепції стратегічного розвитку м. Києва [03.06.2010]

Зауваження та пропозиції до проекту Концепції стратегічного розвитку м. Києва – першої стадії Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони на період до 2025 року

С.А. Дюжев, Інститут архітектурного менеджменту
О.В. Василюк, ВГО «Національний екологічний центр України»

Оригінальні відбитки основних паперів щодо заказника "Острів Жуків" [17.10.2008]

Новини НЕЦУ

Покришки і попіл прибрали з берегів Либіді [13.04.2014]

prybraly001Півтора місяця витратили природоохоронці, аби з берегів Либіді вивезли попіл та перегорілі покришки, які сюди звезли з Майдану ще у лютому.

Після того, як на місці трагічних подій на вулиці Грушевського прибрали територію, комунальні служби Печерського району столиці вивезли токсичний попіл та залишки перегорілих покришок на так званий «полігон тимчасового зберігання снігу». «Полігон» знаходиться на перехресті вулиць Кіквідзе та Саперно-Слобідської на березі річки Либідь. Вся територія, де розміщено полігон, належить до природно-заповідного фонду. Екологи вбачають в таких діях комунальників серйозне порушення 252 Кримінального кодексу України.

2 квітня Державна екологічна інспекція у м.Києві не виявила на берегах Либіді попіл, покришки і сміття. Про це Національному екологічному центру України повідомив перший заступник голови Держекоінспекції у м.Києві Є.М.Білоус у листі №2-101-08/20 від 27.03.2014. «Державними інспекторами з охорони навколишнього п природного середовища м.Києва… в результаті обстеження території річки Либідь наявність несанкціонованого розміщення відходів не підтвердилось, залишки барикад та шин відсутні», – йдеться в листі екоінспекції.

Екологи звернулись зі скаргою на бездіяльність Держекоінспекції і вже за тиждень покришок і попелу на берегах Либіді не стало.

Київський зоопарк має лишатися в заповідній Шулявській балці [01.08.2012]

Метробудівники запланували рубку у національному парку «Голосіївський» [05.01.2012]

Столична влада поклала око на 2 заповідні острова [06.10.2011]

Столична влада просить НЕЦУ допомогти заповісти Біличанський ліс [08.08.2011]

Cтатті

Громадськість - на варті чистоти міста [24.11.2009]

У Києві налічується більше 300 потужних несанкціонованих звалищ. Найбільша їх кількість знаходиться у приватному секторі міста, де через відсутність належної системи збору ТПВ щорічно утворюються тисячі малих стихійних звалищ, які не піддаються достовірному обліку.

Не краща ситуація і за околицями столиці. За останніми підрахунками, під Києвом нараховується близько 80 несанкціонованих звалищ.

За даними Мінприроди України у першому півріччі 2005 року, поблизу Києва, виявлено усього два несанкціоновані звалища, одне з яких ліквідовано. Згідно офіційних даних, з 1 квітня К “Киевзеленбуд” і ГКП “Плесо” ліквідовували 330 несанкціонованих сміттєзвалищ, а з лісопаркових господарств і прибережно-захисних смуг вивезли 9022 кубометрів відходів.

Дебати навколо забудови НПП «Голосіївський» [12.03.2009]

Ми в пресі

Під дельфінарій віддадуть парк "Відрадний"? [07.05.2012]

Солом’янська РДА запропонувала для побудови дельфінарію частину парку Відрадний.

Про це повідомили активісти Національного екологічного центру України.

“Переписка з органами влади виявила тривожний факт: Солом’янська райдержадміністрація запропонувала інше місце для будівництва дельфінарію – на території парку Відрадний”, – повідомили активісти.

Як повідомив НЕЦУ начальник Головного управління економіки та інвестицій КМДА Ігор Довбань, “Солом’янська райдержадміністрація подала до Головного управління економіки та інвестицій низку інвестиційних пропозицій, в тому числі “Реконструкція парку “Ландшафтний” з облаштування атракціонів на розі вул. Солом’янської та вул. Волгоградської в Солом’янському районі” та “Будівництво дельфінарію за адресою вул. Героїв Севастополя, 35 у Солом’янському районі”.

Зелені зони Києва поглинає імітація [17.01.2012]

Заповедный Жуков остров стал… совхозом! [27.07.2011]

Екологічний «коктейль Молотова», або як зменшити забруднення великих міст [16.04.2010]

Як можуть змінитися парки над Дніпром [04.02.2010]

Пошук

Loading