Довкілля Києва

Київ – найбільше місто України. Враховуючи столичний статус Київської агломерації, саме сюди направлена значна частка як вітчизняних так і закордонних інвестицій в будівництво та сферу послуг. Саме тут найшвидшими темпамим йдуть процеси землевідведення і забудови. В сучасних умовах нові землевідведення можливі виключно за рахунок природних територій.

Водночас, Київ лишається унікальною європейською столицею, в якій зберіглись значні за площею цінні природні території. Серед них – проектований національний природний парк «Голосіївський», заплавні луки «Конча-Заспи», каскад дніпровських островів, що проходять через все місто. Тут мешкають тварини та зростають рослини, занесені до Червоної книги України. В місті досі можна зустріти горностая, видру, орлана-білохвоста, побачити кілька видів зникаючих орхідей. 12 % київських земель мають заповідний статус. Через місто проходить Дніпровський екологічний коридор, що має національне та Всеєвропейське значення.

Загрозу, що нависає над природними екосистемами Києва можна порівняти хіба що із забудовою Азово-Чорноморського узбережжя. Охорона природи Києва є окремим напрямком діяльності НЕЦУ. Всі матеріали цього розділу присвячені цьому.

Детальніше

Матеріали