Як то водиться, регулярно в нашій країні проходить нагородження преміями і надання почесних звань. Так, нещодавно Указом Президента були роздані, зокрема, почесні звання природоохоронців.

Серед нагороджених – і член Національного екологічного центру України Олег Михайлович Деркач.

Олег Михайлович почав свою «кар’єру» охоронця природи ще будучи студентом біологічного факультету Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова упродовж 1983-2009 років. Потому працював на посадах викладача, старшого викладача і доцента Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського. В 1995 року він призначений заступником, а в 2003 року – директором Південної філії інституту екології Національного екологічного центру України.

Таким чином, у природоохоронній галузі О.М. Деркач працює понад 25 років. Він є одним з ініціаторів та активним учасником створення регіональних ландшафтних парків «Кінбурнська коса», «Тилігульський», першого на Правобережжі України степового природного заповідника «Єланецький степ», національних природних парків «Бузький Гард» та «Білобережжя Святослава».

Він неодноразово обирався головою Громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області, членом Ради та заступником голови Національного екологічного центру України.

Олег Михайлович – лауреат Європейського конкурсу ім. Генрі Форда за збереження довкілля (2000 р.), координатор багатьох екологічних проектів, автор понад 60 наукових праць. Його наукові дослідження присвячені проблемам збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, розвитку екологічної освіти та зеленого туризму.

Був делегатом V Панєвропейської конференції міністрів навколишнього природного середовища «Довкілля для Європи» (2003 р.).

Нагороди знаходять своїх героїв і в рідній країні. Деркач О.М. – Городянин року у номінації «Наука та вища школа» (2008 р.). І ось тепер – за клопотанням колег Олег Михайлович не тільки запропонований на отримання звання почесного природоохоронця, він це звання отримав. На офіційному рівні, бо для колег у справі охорони природи вже давно є таким.