Активісти вітають рішення суду з приводу Вумівського лісу

Громадські активісти вітають рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який відхилив апеляцію та залишив в силі рішення суду першої інстанції по скасованню Генерального плану села Петропавлівська Борщагівка.

Таким чином, згідно до сьогоднішнього рішення Київського апеляційного адміністративного суду, Генеральний план села Петропавлівська Борщагівка скасований. Активісти вітають рішення суду і планують створити робочу групу по розробці нового Генерального плану і проконтролювати його ухвалення.

Скасування Генплану у його сьогоднішньому вигляді є стратегічно важливим рішенням, оскільки допоможе врятувати урочище Вумівський ліс і загалом Петропавлівську Борщагівку від тотальної забудови.

Громада Петропавлівської Борщагівки, екологи, активісти Екоцентру та просто небайдужі прийшли на акцію під стіни Київського апеляційного адміністративного суду, щоб закликати суд винести справедливе рішення у цій справі.

“Ми прийшли сюди, аби суд виніс єдино правильне рішення і захистив Вумівський ліс”, – зазначила координатор активістів Валентина Аксьонова.

Фахівець роботи з місцевими громадами Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Тамара Харчилава зазначила, що “НЕЦУ вирішило прийняти участь у акції не лише заради лісу, але й щоб захистити Конституцію України, відповідно до якої всі природні багатства країни належать виключно українському народу”.

Під час акції активісти провели перфоманс, де показали до чого може призвести безконтрольна вирубка дерев Києва та околиць. Зокрема, в дійових особах було продемонстровано як зникають зелені насадження, а замість них з’являються багатоповерхівки. Учасники акції тримали плакати з написами “Незаконна забудова знищує ліс”, “Зупинимо свавілля забудовника”, “SOS Вумівський ліс”, а також розгорнули величезну копію генплану Петропавлівської Борщагівки з позначками вирубаних ділянок лісу та забудови.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року громада Петропавлівської Борщагівки отримала перемогу у суді першої інстації щодо скасування чинного Генерального плану, який був прийнятий без відома представників громади та яким було завдано непоправної шкоди довкіллю.

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua